AcnTURK Sigorta, yeni ürünü olan "AcnSAĞLIK" özel sağlık sigortasını tanıttı. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Büyükçelebi, Sağlık Tazminat Provizyon ve Teknik Genel Müdür Yardımcısı Dürdane Özyürek ve Sağlık Satış Executive Direktörü Süha Gürkan ürün hakkında açıklamalarda bulundu. AcnTURK Sigorta’nın yeni ürünü olan özel sağlık sigortası AcnSAĞLIK'ın avantajları ve diğer özel sağlık sigortalarından farkları açıklandı.

Murat Büyükçelebi, AcnTURK Sigorta’yı acentelerin ve sigortalıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kurduklarını vurguladı. "Ruhsatımızın olduğu her alanda çok iyi ürünler çıkarttığımızı rahatlıkla ifade edebiliriz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortamızın yanı sıra yeni Özel Sağlık Sigortamız olan AcnSAĞLIK ile sahanın ve acentelerin ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyoruz. Sigortalılar tarafından hep söylenen fakat hiç yerine getirilmeyen bu konuyu yerine getirdik" dedi.

Dürdane Özyürek yeni ürünleri olan AcnSAĞLIK’ın her kesime hitap eden ve sigortalı odaklı bir ürün olduğunu vurguladı. "Sigortalımız ne ister sorusundan yola çıkarak müşteri ihtiyacını ve sektördeki yenilikleri takip ederek sigortalılarımıza avantaj yaratacak ve acentelerimize rekabet gücü sağlayacak bir ürün çıkardık" dedi.

Özyürek; “AcnSAĞLIK, sigortalıların sağlıklarına odaklanarak ve masraflarını düşünmeden tedavi olabilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. İstedikleri kaliteli sağlık hizmetini ve hekim seçme özgürlüğüne sahip olmaları için Türkiye genelinde 3080 sağlık kurumu anlaşma yaptık. Bu kurumları ise ilk sigortalanma aşamasında sigortalılarımızın tedavi olmak istedikleri kurumları göz önüne alarak seçebilmeleri için 5 farklı Anlaşmalı Kurum ağı şeklinde sınıflandırdık. Bu yaklaşım, sigortalılara geniş bir sağlık hizmeti yelpazesi sunulmasını sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

Bayramda bunlara mutlaka dikkat edin Bayramda bunlara mutlaka dikkat edin

Poliçe özel ve genel şartları doğrultusunda poliçe kapsamında değerlendirilen rahatsızlıkların düzenli takibi için gerekli tetkik ve görüntülemelerin hekim istemi olmaksızın teminat kapsamına alındığını da belirtti. Ayrıca, benzer durumun poliçe kapsamında değerlendirilen rahatsızlıkların ilaçları için geçerli olduğunu ve reçetesiz ilaç teminatı ile bu ilaçlar ile Tarım Bakanlığı onaylı vitaminlerin de teminat kapsamında olduğunu paylaştı.

Süha Gürkan ise AcnSAĞLIK özel sağlık sigortasının avantajları vurgulayarak, yatarak tedavi teminatlarının tüm paketlerde limitsiz olduğunu; ayakta tedavi teminatlarında da limitsiz, katılım paysız veya yüzde 20 katılım paylı seçeneklerine ilave olarak limitli olan paketler ile ürün gamı içerisinde çeşitli teminat seçenekleri sunan tek şirketin AcnTURK Sigorta olduğunu aktardı.

Gürkan, “AcnSAĞLIK ürünü, yurt içi limitlerine ek olarak yurt dışında da geçerli yatarak ve ayakta tedavi hizmeti sunarak fark yaratıyor. Bu sayede sigortalılar, sağlık ihtiyaçlarını uluslararası düzeyde karşılayabiliyor” şeklinde konuştu ve “AcnTURK Sigorta olarak, ihtiyaca yönelik sürdürülebilir ve ulaşılabilir alternatifler geliştirerek, acentelerimizle birlikte bu yeni yolda hikâyeyi baştan yazmak istiyoruz" dedi.

AcnTURK Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Murat Büyükçelebi, özellikle üç planın çeşitli ihtiyaçları karşıladığını ve benzerinin başka hiçbir şirkette bulunmadığını vurguladı. Çelebi şunları söyledi: “Planlardan biri, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) ile kullanılabilen 30 bin TL limitli ayakta tedavi seçeneğini içeriyor. Bu planda, yatarak tedavi teminatlarının limitsiz ve özel sağlık sigortası anlaşmalı kurum ağında kullanılabilmektedir. Ayakta Tedavi de ise 30 bin TL limite ilave olarak 10 adet vaka ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) teminatı yer almaktadır. Bir diğer benzersiz seçim ise yatarak tedavi teminatına ilave olarak ayakta tedavide sadece Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS limit ve 10 adet) alternatiflerinin sunulduğu planlar. Ayrıca, AcnSAĞLIK'ta prim maliyetlerini düşürmek ve kişisel tercihlere olanak tanımak amacıyla Aile Ortak planında 30 bin TL limitli ayakta tedavi limiti belirlendi. Bu ortak limitten aile fertlerinin de rahatlıkla faydalanabilecek. Tüm ihtiyaçları karşılayabilecek bir ürün oluşturduk.”

Murat Büyükçelebi, “Bugüne kadar yaptıklarımızla acentelerimizi ve sigortalılarımızı gururlandıracak bir şirket olma yolunda hızla ilerliyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Editör: Hasan Burak Karadeniz