Anadolu Hayat Emeklilik ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Tohum Biriktir, Geleceği Değiştir” sloganıyla 2022 yılında hayata geçirdiği “Tohum Kumbaram” sosyal sorumluluk projesi, global arenada ilk ödülünü aldı. Dünyanın en prestijli bağımsız ödül organizasyonlarından MerComm’un düzenlediği Mercury Excellence Awards tarafından ödüle layık görülen Tohum Kumbaram Projesi, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Uygulamaları” kategorisinde ‘Onur Ödülü’nü kazandı.

Çocukların küçük yaşlarda doğa ile bağ kurması ve doğanın bir parçası olduğu farkındalığı ile büyümesinin sürdürülebilir bir gelecek için taşıdığı önemin bilinciyle; büyük şehirlerde toprakla ve doğayla ilişkisi sınırlı kalan ilkokul birinci ve ikinci sınıf öğrencilerini önceliklendiren “Tohum Kumbaram” projesi, çocuklar ve ebeveynlerinde tohum konusunda farkındalık yaratarak çocuklara erken yaşta tohum biriktirme alışkanlığı kazandırmayı amaçlıyor. Okullarda düzenlenen “Tohum Kumbaram Atölyeleri” aracılığıyla çocukların, tohumun bir atık değil, kıymetli bir hazine olduğunun farkına varmaları sağlanırken yedikleri meyve ve sebzelerin tohumlarını tohum kumbaralarında biriktirerek toprakla buluşturabilecekleri anlatılıyor. 

“BİNLERCE ÇOCUĞA DAHA ULAŞMAYI PLANLIYORUZ”

IBS’nin üst yönetim kadrosuna transfer IBS’nin üst yönetim kadrosuna transfer

Tohum Kumbaram projesi ile uluslararası arenada ödül kazanmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını açıklayan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “Sürdürülebilir gelecek yolunda adımlarımızı hızlandırırken Buğday Derneği ile hayata geçirdiğimiz kıymetli projemiz hedeflediğimiz noktalara ulaşmaya devam ediyor. Mercury Excellence Awards’ta kazandığımız ‘Onur Ödülü’, projemizle ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Tohum Kumbaram projemizle ortaya koyduğumuz başarıları daha fazla artırmak için çalışmayı sürdüreceğiz. Özellikle çocuklarda üretim tüketim dengesi bilincini ve ileri dönüşüm kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen Tohum Kumbaram projemiz kapsamında, önümüzdeki yıllarda binlerce çocuğa daha ulaşmayı planlıyoruz. Çocukların doğaya dair farkındalıkları artarken, onlar için inşa etmeye uğraştığımız sürdürülebilir gelecekte sorumlu bireyler olmalarını amaçlıyoruz” dedi.

Editör: Hasan Burak Karadeniz