AXA Sigort Kupa Voley 2024 Kadınlar final karşılaşmasında Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit’i 3-1 yendi ve 4. kez AXA Sigorta Kupa Voley şampiyonu oldu. Mücadelenin setleri 25-23, 16-25, 25-17, 25-20 tamamlandı.
19 sayıyla oynayan Melissa Vargas, maçın MVP'si seçildi.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan final maçında sar-lacivertli taraftarlar takımlarını yalnız bırakmadı.

AcnTURK Sigorta’dan Türk futboluna katkı AcnTURK Sigorta’dan Türk futboluna katkı

Aslı Kalaç, Irina Fetisova, Meliha Diken, Bojana Drca, Melissa Vargas, Arina Fedorovtseva altısı ve libero Gizem Örge’yle maça başlayan Sarı Lacivertli ekip, karşılıklı sayılara sahne olan ilk setin son bölümünde Arina Fedorovtseva ile etkili oldu ve seti 25-23 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Eczacıbaşı Dynavit karşısında istediği oyunu sergileyemeyen Fenerbahçe Opet, seti 16-25 geride tamamladı.

Üçüncü setin başında orta oyuncuları ile etkili olan Sarı-Lacivertliler, Melissa Vargas’ın sayılarıyla farkı açtığı seti 25-17 kazandı.

Dördüncü sete 5-0’lık seriyle başlayan Sarı-Lacivertliler, iyi oyununu sürdürdü ve Arina Fedorovtseva’nın servis sayısı ile durumu 18-10’a getirdi. Setin ilerleyen bölümünde farkın kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçe Opet, seti 25-15, maçı da 3-1 kazandı ve 4. kez AXA Sigorta Kupa Voley’de şampiyon oldu. Böylece Kanarya 2016-2017 sezonu sonrasında ilk kez bu zaferi yaşadı.

Fenerbahçe Opet’in şampiyonluğuyla tamamlanan 2024 Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley’de madalya, kupa ve ödüller sahiplerini buldu.

Final karşılaşmasının en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Fenerbahçe Opet takımından Melissa Vargas’a ödülünü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

AXA Sigorta Kupa Voley’i ikinci olarak tamamlayan Eczacıbaşı Dynavit takımına madalyalarını TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve AXAS Sigorta Hasar Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Eray Kangal, ikincilik şiltini AXA Sigorta Satış Pazarlama ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Sanem Çıngay Buçukoğlu takdim etti.

AXA Sigorta Kupa Voley’i şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Opet takımına birincilik madalyalarını TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu ve AXA Sigorta Mali İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Tuba Karataş Arıcan, kupasını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Veli Ozan Çakır, AXA Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Yavuz Ölken takdim etti.

Editör: Veli Karadeniz