MetLife, "MetLife Sıradışı Çöp Toplama" girişimi kapsamında faaliyet gösterdiği ülkelerde gönüllü çöp toplama etkinlikleri düzenliyor. Bu yıl Mayıs ayında İstanbul’da organize edilen “MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama” etkinliğinin ardından, MetLife Türkiye gönüllüleri hem İstanbul hem de bölge ofislerinin bulunduğu 10 ilde Eylül ayında çöp topluyorlar.

İstanbul'daki 2. MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama etkinliği 44 MetLife gönüllüsünün katılımıyla orman bölgesinde gerçekleştirildi. Gönüllüler dört saatten daha uzun süre boyunca tek kullanımlık plastik, poşet, şişe, kapak, sigara izmariti, kumaş, fast food kutusu, kâğıt ve teneke gibi atıkları toplayarak ormanı temizlediler.

BES fonlarıyla son 5 yılda yüzde 2022 kazandırdı BES fonlarıyla son 5 yılda yüzde 2022 kazandırdı

Gelecek nesillere örnek bir model

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven; “MetLife olarak sürdürülebilirlik faaliyetlerimize büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda, gönüllülerimizle birlikte düzenli olarak Türkiye’de çöp toplama etkinlikleri düzenliyoruz. Sonbahar mevsiminde ilk olarak Çukurova Bölge Satış Müdürlüğümüz 4 Eylül’de Adana’da dokuz çalışan gönüllümüzün katılımı ile, 12 Eylül’de ise Marmara Bölge Satış Müdürlüğümüz Bursa’da sekiz çalışan gönüllümüzün katılımı ile çöp toplama etkinliği organize ettiler. Son olarak da Genel Müdürlük çalışanlarımızla İstanbul’da ormanlık alanda MetLife Sıra Dışı Çöp Toplama etkinliğini gerçekleştirerek farkındalık yaratmayı hedefledik. Diğer bölge müdürlüklerimizde de Eylül ayı içinde çöp toplama etkinlikleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Böylece gönüllülerimiz aracılığıyla gelecek nesillere örnek bir model oluşturarak atığını dönüştürebilen, daha sürdürülebilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz” dedi.

Dünya genelinde 40’tan fazla pazarda faaliyet gösteren MetLife, şirket için başarı kriterlerinden birinin sürdürülebilirlik olduğunun altını çiziyor. Bu kapsamda; sürdürülebilirliğin, iş stratejilerinin merkezinde ve operasyonlarına her anlamda yön veren bir itici güç olması gerektiğine inanan MetLife, global olarak 2030 yılına kadar toplumsal ve çevresel etki yatırımlarına 500 milyon ABD doları değerinde kaynak sağlama taahhüdünde bulunuyor.

Editör: Yaren Akkuş