MetLife Emeklilik ve Hayat; müşterilerin ihtiyacına ve bütçesine uygun sağlık sigortasını seçmesine yardımcı olmak üzere, tamamlayicisaglik.com üzerinden sağlık sigortalarını poliçe kapsamlarına, anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarına ve teklif fiyatlarına göre karşılaştırma imkânı sunan Genç Sigorta ve Reasürans Brokerliği ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Farklı sigorta şirketlerinin ürünleri hakkında müşterilerini www.tamamlayicisaglik.com web sitesi üzerinden detaylı olarak bilgilendiren Genç Sigorta ve Reasürans Brokerliği; Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satın almak isteyenlere bugün itibari ile toplamda 23 farklı şirket arasında karşılaştırma yaparak, ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürünü satın almalarına imkân sağlıyor. İmzalanan anlaşma sayesinde; bugün itibari ile 500’ün üzerinde anlaşmalı kurumda ve özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeden muayene, tahlil ve tetkik yaptırılmasını sağlayan MetLife da www.tamamlayicisaglik.com üzerinden yapılacak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası karşılaştırmalarında yer alacak.

MetLife’ın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürününü satın almak isteyen müşteriler, www.tamamlayicisaglik.com web sitesine girip kendi bilgilerini sisteme kaydettikten sonra karşılarına çıkan teklifler arasından MetLife’ı seçerek, alım sürecini başlatabiliyorlar. Bu işlemin ardından; Genç Sigorta ve Reasürans Brokerliği çalışanlarının ekranına ilgili talebin düşmesiyle birlikte çağrı merkezindeki ekipler müşteriyi arayarak, satın alma sürecini tamamlıyorlar.

MetLife Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; teminatlarına ek olarak zengin içerikli asistans hizmetleri ile de ön plana çıkıyor. Müşteriler online doktor, online diyetisyen, psikolojik danışmanlık, check-up ve diş paketlerinin yanı sıra günlük hayatta ihtiyaç duyabilecekleri tıbbi yardım, konut yardım, organizasyonel hizmetler ve anlaşmalı kurumlarda indirimli hizmet gibi konularda da destek alabiliyorlar.

Sağlık’ta süper yatarak tedavi dönemi Sağlık’ta süper yatarak tedavi dönemi

Genç Sigorta ve Reasürans’ın kendilerine önemli bir katkıda bulunacağına inandığını ifade eden MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven; “Müşterilerimizin sağlık ihtiyaçlarına yanıt vermenin yanı sıra birbirinden değerli ek hizmetleri içeren MetLife Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüzün, iş birliğine imza attığımız Genç Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nin Tamamlayıcı Sağlık platformu sayesinde hedef kitlemize çok daha etkili bir şekilde ulaşacağına inanıyoruz” dedi.

İş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getiren Genç Sigorta ve Reasürans Brokerliği Kurucu Ortağı Gencay Genç ise şunları söyledi: “30 yıllık deneyimimizle insanların seçeneklerini anlamalarını, teklifleri karşılaştırmalarını, tarafsız uzman tavsiyesi alabilmelerini sağlayıp, tek bir noktadan poliçe satın alma kolaylığı sunarak; müşterilerin sigorta portföylerini doğru bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyoruz. Türkiye'deki sağlık sigortalarının kolayca karşılaştırılabilmesi için en iyi sigorta şirketleriyle iş birliği yapıyoruz. Bu doğrultuda son olarak MetLife ile oldukça önemli bir iş birliği gerçekleştirdik. Bu anlaşma sayesinde artık müşterilerimize daha da geniş bir yelpaze sunabileceğiz.”

Editör: Hasan Burak Karadeniz