Quick Sigorta HSSK Kupası Yelken Yarışları, 7 Temmuz 2024 tarihinde Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşti. Dördüncü kez Quick Sigorta adına gerçekleştirilen yarışlarda, 18 takım yarışırken şampiyonluk ipini göğüsleyen takım yine Quick Sigorta HSSK Yelken Takımı oldu.

7 Temmuz Pazar günü 4’üncü ayak yarışlar için 40’ıncı kuruluş yılını kutlayan Heybeliada Su Sporları Kulübü’nde bir araya gelen takımlar, zorlu koşullara rağmen kıyasıya mücadele etti.

AXA Türkiye milli değer İlke Özyüksel’i destekliyor AXA Türkiye milli değer İlke Özyüksel’i destekliyor

Genel trofede liderliği devam eden Quick Sigorta HSSK yelken takımı, Quick Sigorta HSSK Kupasında yapılan üç yarışın üçünü de kazanarak açık ara şampiyon oldu. Yönetim kadrosu başta olmak üzere alanda hazır bulunan Quick Sigorta ekibi, yarışlar sırasında takıma deniz üzerinde de destek vererek takımın heyecanına ortak oldu.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 11.44.02

“Sporcular gerçekten çok zor bir işi başarıyor”

Yarışın startını veren ve HSSK ile dört yıldır süren iş birliğinin Quick Sigorta’ya ayrı bir enerji kattığını söyleyen Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, yarışların atmosferine dair şunları paylaştı: “Yelken ve su sporlarına destek olmaktan çok mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bugün denizde de takip ettik ve yakından da gördük ki sporcular gerçekten çok zor bir işi başarıyor. Zorlu koşullar altında o uyumu, ahengi yakalamak ve başarıya ulaşmak büyük alkışı hak ediyor. Bu nedenle ödüllerden bağımsız bir şekilde, yarışlara katılan ve yelken sporuna gönül veren tüm sporcuları canı gönülden kutluyor, destekliyor ve imrenerek izliyorum.”

Bu yarışların takım ruhunu ve dayanışmayı en üst seviyede hissettiren anlar yarattığını söyleyen Quick Sigorta Genel Müdürü Eyüp Özsoy, “Her yarışta sporcularımızın gösterdiği azim ve kararlılık, Quick Sigorta ailesi olarak bize ilham veriyor. HSSK ile sürdürdüğümüz bu değerli iş birliği, sadece bir sponsorluk değil, aynı zamanda bir dostluk ve dayanışma örneği. Quick Sigorta olarak bugün yine bu heyecana ortak olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Quick Sigorta uğurlu geldi”

Yarışlar sonrası şampiyonluk kutlamaları sırasında konuşan Heybeliada Su Sporları Kulüp Başkanı Ercan Özboyacı ise şunları aktardı: “Quick Sigorta sponsorluğa başladığından beri uğurlu geldi bize. Katıldığımız her yarışta kupaları alıyoruz. Bu yarış da çok başarılı geçti. Deniz şartları zorluydu bugün, büyük dalgalar ve sert rüzgâr vardı. Tüm bu zorluklara rağmen şampiyon olmak bizi çok mutlu etti. Quick Sigorta’ya desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Umarım birlikteliğimiz uzun yıllar devam eder ve daha büyük yarışlara da hep birlikte ev sahipliği yaparız.”

Editör: Hasan Burak Karadeniz