İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından ICRYPEX, Remed Assistance, Otokoç, Koç Finans, Sardunya, T.T.O.K. ve Şile Belediyesi katkılarıyla gerçekleşen 43. İstanbul Rallisi, 2023 Türkiye Ralli Şampiyonasının liderini belirledi.

43 otomobil ve 66 sporcu katıldığı etaplarda sezonu iyi bir derecede tamamlamak için yarıştı. İstanbul’un Şile ilçesinde gerçekleşen etaplarda Remed Assistance çekici ve ambulans ekipleriyle hem pilotların hem de araçların güvenliğini sağladı.

116.38 kilometresi özel etap toplam 386 kilometre uzunluğundaki parkurda koşulan İstanbul Rallisi 22 Aralık Cuma akşamı Şile Belediyesi önündeki start seremonisi ile başladı. Yarışın ilk gününde sürücüler Remed Assistance (Esenceli), Göçbeyli ve Üvezli etaplarını ikişer kez tamamladı. İkinci günde ise Bozgoca ve Göksu etaplarını iki kere geçerek yarışı tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ekibi, genel klasman dördüncüsü ve Sınıf 3 birincisi olarak finişe ulaşarak 2023 Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nu ve İstanbul Rallisi Remed Assistance etabını kazanan takım oldu.

AXA Türkiye milli değer İlke Özyüksel’i destekliyor AXA Türkiye milli değer İlke Özyüksel’i destekliyor

İstanbul Rallisi’nin son ayağında iki kez lastikleri patlamasına rağmen toparlanmasını bilen ikili, rallinin 10 özel etabının 8’inde en iyi zamanı yaparak kayıtlara geçti. Şampiyon Türkkan ve Erdener, aynı zamanda son dört yarışta Remed Assistance özel etaplarını dereceyle bitiren isimler olarak ön plana çıktı.

ÇITAYI YÜKSELTMEYİ HEDEFLİYORUZ

Ödül töreninde konuşan Remed Assistance Genel Müdürü Faruk Ertuğ, “2023 Türkiye Ralli Şampiyonası tüm sporseverler açısından güzel geçti. Remed Assistance olarak sezonun ikinci yarısından itibaren şampiyonanın asistans sponsoru olduk. Bolu, Ege, Kocaeli ve İstanbul rallisinde çekici ve ambulans ekiplerimizle hem pilotların hem de araçların güvenliğini sağladık. Türkiye otomobil sporları arasında önemli bir yeri olan ralli şampiyonasının çıtasını yükseltmeyi hedefliyoruz. Şirketimizin 30. yılında hızlı ve güvenli mottosuyla çıktığımız bu yolda Türk sporunun ve gençlerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu sene şampiyonluğa uzanan Ali Türkkan ve Burak Erdener’i tebrik ediyorum. Genç şampiyon Ali Türkkan’ın yurt dışında gerçekleştirilecek yarışlarda da bizi iyi bir şekilde temsil edeceğine inanıyorum. 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın farklı etaplarıyla daha güzel geçecek. Tüm sporseverleri şampiyonayı takip etmeye çağırıyorum.  Türkiye Ralli Şampiyonasının düzenlenmesinde emeği geçen TOSFED yetkililerine, takımlara, yarışcılara ve tüm sponsorlara teşekkür ederim" dedi.  

Editör: Veli Karadeniz