TSB Uğur Gülen’le yola devam TSB Uğur Gülen’le yola devam

Ziyarette, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Özdemir, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Aracılar ve Özellikli Kuruluşlar Daire Başkanı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Barış Taşkesen, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Genel Müdürü ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Engürülü ve beraberindeki TARSİM Heyeti’nin hazır bulundu.

Ziyaretler çerçevesinde, iki ülkenin tarım sektörüne ilişkin değerlendirmeler yapılarak; son yıllarda iklim değişikliğinin tarımsal faaliyetler üzerindeki olumsuz etkilerine bağlı olarak dünyada giderek önem kazanan tarım sigortaları uygulamaları ile ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulacak ve yeni sisteme rehberlik etmek üzere deneyimler aktarılacak.

TARSİM Heyeti, programın ilk gününde gerçekleştirilen toplantılarda, Tarım Bakan Yardımcısı Haydarov Akhadbek Yakhyobekovich ve beraberindeki Bakanlık temsilcileri ile bir araya geldi. Özbekistan Heyeti toplantılarda, “Özbekistan’da Tarımın Mevcut Durumu” hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Editör: Hasan Burak Karadeniz