Doğa Sigorta yönetim kadrosunu güçlendiriyor Doğa Sigorta yönetim kadrosunu güçlendiriyor

Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi kapsamındaki yeni uygulamaların tanıtılması ve Tarım Sigortaları Havuzu eksperlerinin bilgi birikimlerine katkıda bulunulması amacıyla düzenlenen tekamül eğitimleri Giresun ve Samsun’da devam ediyor.


29-30 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen tekamül eğitimlerinin açılışına, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanlığı’ndan Ahmet Savaş İntişah ve Furkan Tayfun Özener, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi (TARSİM) Genel Müdürü Bekir Engürülü, Genel Müdür Yardımcıları Tufan Özel ve Ertuğrul Çelik ile beraberindeki heyet ve eksperler katıldı.

Eğitim programlarında açılış konuşmalarını gerçekleştiren Genel Müdür Bekir Engürülü, tarım sigortalarında 2023 yılını değerlendirerek, 2024 yılı beklentileri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nü temsilen eğitim toplantılarına katılan Ahmet Savaş İntişah ise konuşmasında, son yıllarda iklim değişikliğinin etkilerine bağlı olarak artan doğal afetlere karşı Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin tarımsal üretimin sürdürülebilirliği açısından artan önemini vurgulayarak, eksperlerin Sistem’in gelişimindeki katkısına dikkat çekti.

Giresun ve Samsun’da düzenlenen tekamül eğitim programları kapsamında, hasar tespit ve risk inceleme işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile birlikte, Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortalarında 2023 yılı değerlendirmesi ve 2024 yılı yenilikleri başlıklı sunumlar gerçekleştirilerek, eksperlerin soruları yanıtlandı.

Editör: Veli Karadeniz