Almanya’nın önde gelen sigortacılık grubu VHV Grubu’na ait olan VHV Reasürans’ta kuruluşundan itibaren başarıyla görev yapmakta olan Genel Müdür Yardımcısı Gürer Baykal, yeni bir kariyer hedefiyle görevinden ayrılırken; görev ve sorumluluklarını sektörün bir diğer başarılı ismi Emrah Balkan’a devrediyor.

VHV Türkiye’nin CEO'su Maximilian Stahl, söz konusu değişikliğe ilişkin olarak, "VHV ekibi olarak Türkiye’deki ilk günlerimizden bu yana bizimle başarı ve özveriyle çalışan, şirketimizin bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri olan Gürer Baykal’a hayatındaki yeni adımında bol şans diliyorum. Türkiye pazarına girdiğimiz 2012 yılından bu yana sektörün önemli bir oyuncusu olmamızdaki başarımızda Gürer’in çok kıymetli katkıları var. Onun başarıları, gelecek için güvenle attığımız adımların temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Gürer’i yalnızca şirketimizin kıymetli bir üyesi olarak değil, bizlere gösterdiği güçlü dostluğu ve karakteri ile de özleyeceğiz.”

Gürer Baykal’dan bayrağı devralacak olan isim, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (SEDDK) onayına tabi olmak üzere, sektörde başarı ve deneyimi ile bilinen diğer bir yönetici olan Emrah Balkan.

Seyahat planınız güvence altında mı? Seyahat planınız güvence altında mı?

Kendisinin VHV Türkiye ekibine katılmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Stahl, “Güçlü sermayemiz, uluslararası deneyimimiz ve güçlü marka konumlandırmamız ile hem Türkiye'deki hem de çalışmalarımızın olduğu diğer ülkelerdeki tüm projelerimizde Emrah ile çalışacağımız için heyecanlıyım. Sektör deneyimi ve kariyeri boyunca gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları ile bizlere değerli katkıları olacağından eminim. Emrah’ın yeni görevine en iyi şekilde başlamasını desteklemek üzere Gürer, önümüzdeki 3 ay boyunca bize danışmanlık yaparak VHV ailesine olan katkılarına bir yenisini daha ekleyecek” dedi.

EMRAH BALKAN KİMDİR?

1981 İstanbul doğumlu Balkan, İstanbul Erkek Lisesi mezunu. 2005 yılında Koç Üniversitesi Makine Mühendisliğini, 2012 yılında da Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamlayan Balkan, iş hayatına 2006 yılında AIG Sigorta Yangın & Mühendislik Sigortaları biriminde başladı.

2016 yılında Sompo Sigorta’da Kurumsal Teknik ve Reasürans Koordinatörü olarak göreve başlayan Balkan, 2020-2023 yıllarında ise Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Nippon Sigorta’da görev yaptı. İleri düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Balkan, evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

Editör: Veli Karadeniz