Sigortada yeni trend: Finansal sigortalar Sigortada yeni trend: Finansal sigortalar

Allianz Türkiye’nin, yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapma vizyonuyla hayata geçirdiği projelerden biri olan Girişimciler Ofisi, kendi acentesini kurmak isteyen 100 girişimcinin hayalini gerçeğe dönüştürdü. Sigorta sektöründe girişimciliği destekleyen ve üç yıldır devam eden program, kendi acentelerini kurmak isteyen satış temsilcilerinin yanı sıra, kariyerine farklı bir yön çizmek isteyen sigorta ve finans sektörünün deneyimli çalışanlarına ‘geleceğin acentesi’ olma fırsatı sunuyor. Kendi işinin patronu olmak ve acente kurmak isteyen ancak işe nereden başlaması gerektiğini bilmeyen adaylar için kapsamlı bir destek sunan programla, 38’i kurum içi olmak üzere toplamda 100 girişimci kendi acentesini kurma imkanına kavuştu.

Eğitimden ofis kurulumuna dek uzanan kapsamlı destek

Girişimciler Ofisi, sigorta sektörünün ilk kurumsal akademisi olan Allianz Türkiye Akademi (ATA) iş birliğiyle, adayların ihtiyaç duyacakları tüm deneyim ve bilgi birikimini sağlamak üzere tasarlandı. Programa başvurduktan sonra seçilen kurum içinden ve kurum dışından adaylar; mentorluk, eğitimler, ödüllü kampanyalar, müşteri referansı ve her ay düzenli ek komisyon kampanyası gibi avantajlara sahip oluyorlar. Girişimciler Ofisi, acente kurulumu aşamasında levha kayıt ücreti, kira desteği ve ofis kurulum desteği gibi ayrıcalıklar da sunuyor. Programa katılmak isteyenler Allianz Türkiye LinkedIn sayfası üzerinden başvurularını yapabiliyor.

“Gereken desteği sağlıyoruz”

Allianz Türkiye Satış ve Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Yücenur, programın başarısıyla ilgili, “Allianz Türkiye olarak, sahip olduğumuz değerleri ve ilkeleri dağıtım kanallarımızda da yaygınlaştırarak, yarattığımız değeri sürekli olarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda yürüttüğümüz pek çok çalışmadan biri olan Girişimciler Ofisi’ni, Allianz Türkiye stratejileri ile uyumlu çalışan, vizyoner, dinamik, ‘geleceğin acentesi’ diyebileceğimiz donanımlı tekli acenteleri sektörümüze kazandırmak amacıyla 2020 yılında başlattık. İlk etapta çalışanlarımızı kendi acentelerini açmaları için yüreklendirmeyi, bunun için gerekli desteği sağlamayı hedefledik” dedi.

“Daha güçlü ilerleyeceğiz”

“Projemize gönüllülük esasıyla katılan arkadaşlarımızın yüksek performansları ile proje olumlu sonuçlar verdi” vurgusu yapan Yücenur, “Bunun üzerine, sigorta ve finans sektöründe olup da kariyerine farklı bir yön vermek isteyen, kendi işini kurarak geleceğine yatırım yapmak isteyen kişilerin bu yöndeki ihtiyaçlarına yanıt vermek için programı kurum dışı profesyonellere de açtık. Allianz Türkiye’nin güçlü acente ağına katılma imkânı sunduk. Ne mutlu bize ki, programın üçüncü yılında toplam 100 girişimcinin kendi acentelerini açmalarına tanıklık ettik. Onların ve tüm acentelerimizin katkılarıyla, hayat, sağlık ve emeklilik branşlarında daha da güçlü ilerlemeye devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Editör: Veli Karadeniz