SİGORTAMNEWS / Bülten

Millî Reasürans tarafından düzenlenen geleneksel “Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası’nın 35’incisi 9-11 Haziran tarihlerinde Miltaş Spor Tesisleri’nde gerçekleşti. Türkiye’nin en köklü kurumsal spor etkinlikleri arasında yer alan ve 3 gün süren turnuva, bu yıl da yerli ve yabancı 64 oyuncunun kıyasıya mücadelesine sahne oldu.

Türkiye’nin en köklü, sektörün en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan “Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası’nın 35’incisi bu yıl 9-11 Haziran tarihlerinde Miltaş – Suadiye Spor Tesisleri’nde gerçekleşti. 3 gün süren turnuvaya, 48 şirketten 27’si yerli ve 21’i yabancı piyasadan olmak üzere toplam 64 oyuncu katılım gösterdi.

QNB Sigorta adını kürsüye yazdırdı QNB Sigorta adını kürsüye yazdırdı

SEKTÖRÜN EN UZUZN SOLUKLU ETKİNLİĞİ

Millî Reasürans Genel Müdürü Fikret Utku Özdemir, “Millî Reasürans olarak sigorta sektörüne ve ülke ekonomisine yaptığımız katkıların yanı sıra toplumsal ve kültürel alanda da kalkınmaya destek veriyoruz. Bu kapsamda kültür, sanat ve spor alanlarında projeler gerçekleştiriyoruz. Attığımız her adımda odağımıza aldığımız sürdürülebilir bakış açısı bu tür projelerimizin de temelini oluşturuyor. 35 yıldır düzenlediğimiz tenis turnuvası bunun en güzel örneklerinden biri. Yurt içinde ve yurt dışında büyük ilgi gören turnuvamızı bu yıl da başarıyla tamamladık. Sektörün en uzun soluklu etkinliği olan turnuva sayesinde Türkiye sigorta piyasası ile yurt dışı piyasalardan reasürör, broker ve sigorta şirketleri bir araya geldi. Bu vesileyle turnuvaya katılan tüm takımları kutlarken turnuvamıza destek veren şirketlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İŞTE DERECEYE GİREN İSİMLER

200’e yakın yerli ve yabancı seyirci tarafından izlenen turnuvanın yarı final ve final maçları sonrasındaTürkiye Hayat Emeklilik’ten Hüseyin Şahin – Sigortamnet’ten Volkan Yüksel çifti birinci, Bupa Acıbadem’den Ayşe Özkul ve İsmail Çelikçifti ikinci, Alwen Hough Johson’dan Edmond Wodehouse, Howden Re’den Batu Altıngöz çifti ile Aksigorta’dan Uğur Gülen - Mapfre Sigorta’dan Müge Güzelbey çifti ise yarı finalist oldu. 3’üncü gün “Sürpriz Turnuva” olarak düzenlenen maçlarda ise Sompo Sigorta’dan Murat Özgür – Mapfre Re’den Manuel Palomo Nier çifti birinci, Gulf Sigorta’dan Mahmut Bakır – Integra Insurance Broker’den Berna Bedirhan çifti ise ikinciliğe hak kazandı.

Turnuvanın ilk gününün tamamlanmasının ardından Cuma akşamı Miltaş Suadiye Spor Tesisleri’nde kokteyl prolonge, Cumartesi akşamı ise Gallagher Re’nin ev sahipliğinde Moda Deniz Kulübü’nde bir akşam yemeği düzenlendi. Turnuva, pazar günü düzenlenen ödül ve kapanış töreni ile sona erdi.

Editör: Yaren Akkuş