Yavuz Ölken’den orman yangını uyarısı Yavuz Ölken’den orman yangını uyarısı

Eski adıyla ANKA Grup Yatırım Danışmanlık A.Ş. yeni adıyla AcnTURK Holding 2022 Olağan Genel Kurul Toplantısı tüm ortaklarının katılımıyla 23 Aralık 2023 tarihinde The Green Park Ankara otelde gerçekleştirildi.

Şirketin Holding olma süreci için gereken bütün değişiklikler oy birliği ve Genel Kurul’un onayıyla tamamlandı. Toplantı, Holding bünyesinde yer alan AcnTURK Sigorta ile ilgili alınan kararlar ve diğer şirketlerin faaliyetleri hakkındaki bilgilendirmelerle devam etti.

AcnTURK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Büyükçelebi, gerçekleştirilmesi planlanan 2024 projelerine dair önemli bilgiler verirken, şirketin holding iştirakleri arasında yer alan; AcnTURK Sigorta, AHOM, MIS Teknoloji ve AcnTURK Gayrimenkul A.Ş. hakkında açıklamalarda bulundu ve özellikle gayrimenkul şirketinin şu ana kadar gerçekleştirdiği ve 2024 yılında da gerçekleştirilmesi planlanan yatırımlar konusunda detayları paylaştı.

“Tüm acentelerimizin yanında olduk”

Büyükçelebi, iş ortaklarına yaptığı sunumda; “Üç yıl önce başladığımız bu yolda çok zor süreçlerden geçtik. ‘Yapamazlar’ dediler, yaptık. ‘Bitiremezler’ dediler, bitirdik. ‘Üretim yapamazlar’ dediklerinde ise başardık. Adımlar atarak Türkiye’nin her bölgesinde, bölge ofislerimizin açılışını gerçekleştirdik. Dokuz noktada hizmet vererek, teknik ve hasar ayağında da tüm acentelerimizin yanında olmayı başardık” dedi.

Lokomotif AcnTURK

“Holding olacağımızı daha önce ifade etmiştik ve bunu da gerçekleştirdik” diyen Büyükçelebi şöyle konuştu: “Acentelerinin kurduğu bu yapılar vizyonumuza uygun şekilde sadece profesyoneller tarafından yönetilecek, kurucu ve diğer tüm acentelerimiz yatırımcı rolünde olacak ve yönetimde yer almayacaklardır. Holdingimizin lokomotifi olan AcnTURK Sigorta gibi diğer şirketlerimizin de hedefleri doğrultusunda büyük katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum. Bu süreçte Holding ve diğer şirketlerimizin oluşumunda katkıda bulunan ortaklarımızı hepinizin  önünde alkışlıyor ve tebrik ediyorum.”

Genel Kurul Toplantısında, AcnTURK Holding’in 2024 yılına güçlü bir giriş yapacağına dair kararlılıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Büyükçelebi’nin sözlerine, katılımcı ortaklar; şirketin başarısının her geçen gün artmasına şahit olmaktan memnuniyet duyduklarını ve desteklerinin süreceğini belirttiler.

Editör: Veli Karadeniz