AcnTURK Sigorta, Sağlık Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Nadiye Hacıömeroğlu’nun katılımıyla “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” bilgilendirme toplantısı SANKO Üniversitesi Hastanesi Konferans salonunda Gaziantep sigorta acentelerinin yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Hacıömeroğlu, pandemi boyunca hastanelerin ne kadar büyük bir önemi olduğunu hatırlatarak “Hasta olmamak için gerekli önlemleri alalım. Özellikle bu dönem okullar açılıyor grip salgınlarından kendimizi koruyalım. COVİD-19 sonrasında insanların özel sağlık sigortalarına ilgisi arttı. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ilk kez 2012 yılında ortaya çıktı. Asıl amaç SGK’lılara destek olmanın yanı sıra primi aşağıya düşürerek halkın özel sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını sağlamaktı. O yüzden AcnTURK Tamamlayıcı Sağlık Sigortası çok iyi bir ürün oldu” diyerek sigortalılara yeni standartlar sunan TSS Konsepti hakkında bilgiler verdi.  

Alzheimer ve parkinson için YEŞİL reçete Alzheimer ve parkinson için YEŞİL reçete

Gaziantep’in çok şanslı bir il olduğunu da vurgulayan Dr. Nadiye Hacıömeroğlu, “Gaziantep’teki hastanelerin hepsinde SGK anlaşması bulunmakta. En son çıkan kanun gereği, AcnTURK olarak bizim de her branşta SGK anlaşması yapma zorunluluğumuz olduğundan TSS ürünümüzü çıkarırken burada çok güçlü olacağımızdan emindik. Sigortalılar, devlet hastanelerinde randevu almak için uğraşmak yerine poliçeleri ile herhangi bir özel hastaneden randevu almaları durumunda, sadece 5510 sayılı Kanun Kapsamında 15 lira ödemenin dışında hiçbir ek ücret ödemeden poliçe kapsamında tüm giderleri karşılanıyor” bilgilerini de acentelere aktardı.

Dr. Nadiye Hacıömeroğlu konuşmasında Gaziantep’in AcnTURK Sigorta’da önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederken “Gaziantep sanayisi büyüyor ve özel hastane sayısında bir artış var. Halk ve işveren bilinçleniyor dolayısıyla daha fazla çalışanına TSS ve ÖSS yapma imkanı sunuyor. O nedenle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası çok rağbet gördü. AcnTURK Sigorta sektöre birçok yenilik getirdi. Aileler, Ortak Limitli Aile Poliçesi kapsamı ile %50 daha uygun fiyata sigortalanabiliyor. Bu uygulama ihtiyaç duyulduğunda ek limit alabilme seçeneği ile geldi. Ayrıca sigortalılarımız, Limitsiz Ayakta Tedavi içeren poliçe de alabiliyor. Hatta 64 yaş üzeri anne ve babalarımıza özel ürünler de yaptık” açıklamasını yaptı.

Acentelerin taleplerini dile getirdikleri toplantıda ihtiyaçlara ve sorunlara yönelik tüm sorular şeffafça yanıtlanırken, toplantı acente tarafından memnuniyetle karşılandı.

Editör: Yaren Akkuş