Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından 2023 yılının en iyi kadın sporcusu seçilen, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Taekwondocu Merve Dinçel’in hızla yükselen spor kariyerinin öyküsü, Allianz Türkiye’nin desteğiyle belgesel oldu. Taekwondoya altı yaşında başlayan ve Türkiye’nin en başarılı kadın taekwondocusu olma hedefiyle tüm zorlukların üstesinden gelerek peş peşe şampiyonluklar kazanan Merve Dinçel’in kariyerindeki dönüm noktalarını gösteren belgeselde; hayallerinin peşinden giden ve asla pes etmeyen bir kadın sporcunun neler başarabileceği anlatılıyor. Bebek arabasındaki kardeşini yanına alarak antrenman yaptığı günlerden, kendi imkânlarıyla tek başına gittiği Riyad'da WT Kadınlar Açık Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanmaya ve şimdi de 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na uzanan bu etkileyici yaşam öyküsü, izleyen herkese ilham kaynağı oluyor.

“Hedeflerim de hayallerim de hayatım devam ettiği sürece bitmeyecek” diyen Merve Dinçel, taekwondoya olan tutkusunu ve hedeflerini belgeselde şu sözlerle anlattı: “Mücadele sporu denince akla erkekler geliyor. Ancak biz kadınlar olarak, son yıllarda taekwondo branşında çok başarı elde ettik. Dünya şampiyonluğunu kazandığımda başarımı ülkemizin kadınlarına ve kız çocuklarına armağan etmiştim. İleride bir gün arkama dönüp baktığımda, kız çocuklarının ‘Ben de Merve Abla gibi olacağım’ dediklerini görmeyi çok istiyorum. Taekwondoda sadece erkeklerde bir Olimpiyat altınımız var. Paris Olimpiyat Oyunları’nda altın madalyayı kazanarak, bunu başaran ilk kadın taekwondocu olmayı hedefliyorum. Olimpiyatlara Allianz Türkiye’nin desteğiyle hazırlanmak, umudumun artmasını sağladı.”

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı da Merve Dinçel’e destek olmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, “Mücadele sporlarında Merve’nin başarılarını ve bu yolculukta verdiği büyük mücadeleyi çok kıymetli buluyoruz. Allianz Türkiye’nin değerlerinin Merve Dinçel ile çok iyi örtüştüğünü ve iyi bir ikili olduğumuzu düşünüyorum. Belgeselde azmiyle, çalışkanlığıyla nasıl parlak bir sporcu olduğunu izlediğimiz Merve’nin, Olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” dedi.

Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın 2021-2028 yılları arasında Global Sigorta Ana Ortağı olan Allianz, 2024 Paris Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na hazırlanan milli sporcular Dünya Şampiyonu para yüzücü Sümeyye Boyacı, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu okçu Mete Gazoz ile Dünya ve Avrupa Şampiyonu taekwondocu Merve Dinçel’in ana sponsorluklarını üstlendi. Allianz Türkiye, karşılaştıkları tüm zorlukları azimleri ve yaşam enerjileriyle aşarak, gelecek nesillere ilham veren bu sporcularla ilgili belgesel serisini, geçen yıl Sümeyye Boyacı’nın ‘Kulvar’ filmiyle başlatmıştı. Serinin ikinci belgeseli olan ‘Mücadele- Merve Dinçel Belgeseli’ni, 2024 Paris Olimpiyatları öncesinde Mete Gazoz belgeseli takip edecek.

İşte Tenis Turnuvası’nın şampiyonları İşte Tenis Turnuvası’nın şampiyonları

Yapımını içerik ajansı Contentinopolis’in, yönetmenliğini ise Tugay Güntekin’in üstlendiği ‘Mücadele - Merve Dinçel Belgeseli’, Allianz Türkiye’nin kurumsal YouTube kanalı üzerinden izleyicilerle buluştu.  “Mücadele - Merve Dinçel Belgeseli’ni izlemek için tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=DDqEBHIkVxM&feature=youtu.be

Editör: Hasan Burak Karadeniz