Sigortacılık sektöründe yenilikçi ürün ve hizmetleri ile müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Anadolu Sigorta’nın AS’lı Yapay Zekâ ile Cam Onarım/Değişim Tespiti Projesi, Nice Medya tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen CX Awards Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde En İyi Dijital Müşteri Deneyimi Kategorisi’nde ‘İnovasyon Özel Ödülü’nü kazandı.

Sahte kefalet senetleri için önemli duyuru Sahte kefalet senetleri için önemli duyuru

TAMİR VEYA DEĞİŞİME AS'LI KARAR VERİYOR

Anadolu Sigorta, ‘Değiştirme Onar’ stratejisi doğrultusunda AS’lı yapay zekâ cam hasarları tespit teknolojisi ile araç cam hasarının onarılıp onarılamayacağını ücretsiz ve kolay bir şekilde öğrenme imkânı veriyor. AS'lı yapay zekâdan alınan sonuca göre tamir veya değişim hizmetinden faydalanmak için anlaşmalı cam onarım/değişim servisleri seçilip randevu alınabiliyor. Camın onarımının mümkün olduğu hallerde ise cam servisleri aracılığıyla istenilen yerde ve zamanda kısa süre içinde çatlak cam onarımı yapılabiliyor. Hasar maliyetlerinin sürekli arttığı dönemde camın toplanması, imhası, dönüştürülmesi sürecine gerek kalmadan onarım ile hasarların giderildiği dikkate alındığında, bu hizmet cam değişimine göre daha az maliyetli ve çevre dostu olarak öne çıkıyor.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Kaplan, Türkiye’nin bankacılıktan, sigortacılığa, perakendeden sağlığa, öncü sektörlerindeki markaların katılımıyla gerçekleşen 6. CX Awards Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde, AS’lı Yapay Zekâ ile Cam Onarım/Değişim Tespiti Projesi ile ödül almaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

HERKES BU HİZMETTEN YARARLANABİLİYOR

Kaplan, “80 ilde bin 200'e yaklaşan bayi ağı üzerinden hizmet sunan 10 adet anlaşmalı cam firması ile çalışıyoruz. Cam onarımı, yetkili serviste cam değişimine oranla 10 kata kadar daha düşük maliyet yaratmakta. Kasko poliçesi sahibi sigortalılarımız bu noktalarda Anadolu Sigorta güvencesi altında daha hızlı hizmet alabiliyor. Diğer yandan değişen parçaların olması araç satışlarında araç değerini doğrudan etkileyen bir unsur. Cam onarımı sayesinde müşterilerimiz, aracın satışta yüksek hasarlı görünüp, değerinin düşme riskinden de kurtulmuş oluyorlar. AS’lı yapay zekâ ile cam onarım/değişim tespiti projemizi sektöre bir armağan olarak görüyoruz. Teknolojimizi, tüm sigortalılarımızın ve hiç sigortası olmayanların kullanımına açtık. Bu açıdan müşterimiz olsun veya olmasın herkes bu hizmetten yararlanabiliyor” diye konuştu.

Editör: Veli Karadeniz