Anadolu Sigorta ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB), Findeks Kredi Notu ile birlikte kasko poliçelerinde sunulacak avantajlar için iş birliğine gitti.

Konuyla ilgili protokol, 1 Aralık 2023 tarihinde KKB Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Z. Mehmet Tuğtan ve KKB Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökhan Şahin tarafından imzalandı.

Seyahat planınız güvence altında mı? Seyahat planınız güvence altında mı?

Yapılan protokol kapsamında; Anadolu Sigorta, yeni kasko poliçesi taleplerinde Findeks Notlu Risk Raporu’nu paylaşan tüm kullanıcılarına yüzde 10’a kadar indirim uygulamaya başlıyor. Findeks Kredi Notu bin 650 ve üzeri olan kişiler de yüzde 10’luk bu indirimden faydalanabiliyor. İndirim uygulaması şu anda sadece hususi otomobil, kamyonet ve panelvanlar için talep edilen yeni kasko poliçelerini kapsıyor.

Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Z. Mehmet Tuğtan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile Anadolu Sigorta arasındaki iş birliğinin kasko sigortalı oranını olumlu etkileyeceğini aktardı.

Tuğtan, bu protokol sayesinde kasko sigortası yaygınlaşırken sigortalıların finansal okuryazarlığının da artacağını ifade ederek şöyle konuştu:

DÖRT BİN POLİÇE BİN 500 YENİ MÜŞTERİ

“Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile imzaladığımız protokol çerçevesinde, müşterilerimize araçlarını indirimli güvence altına alma imkânı ve Findeks Raporlarını da ücretsiz edinme fırsatı sunuyoruz. Özellikle son yıllarda artan maliyetlere bağlı olarak yaşanan prim artışları neticesinde, sektörümüzde kasko sigortası yaptırma eğiliminde bir düşüş yaşanıyor. Anadolu Sigorta olarak sigortalı sayısını artırma misyonumuzla her ihtiyaca uygun şekilde ürünlerimizi çeşitlendirmeye ve KKB’nin kıymetli ortaklığıyla sunduğumuz bu fırsat sayesinde de kasko sigortasını yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar KKB sorgusu ile 8 bin 500’den fazla teklife ulaştık. Bunlardan 4 bine yakını poliçeleşti ve bin 500’e yakın da yeni müşteri kazandık. Sigortalıların finansal okuryazarlığını geliştirecek, kredi notlarına ücretsiz erişim sağlayacak ve en önemlisi araçlarını sigortalarken yüzde 10’luk indirimden yararlanacakları bu iş birliği ile uzun vadede de kasko sigortalıların sayısını yükselteceğimize inanıyorum.”

Geniş kitlelere ulaştırmak adına

KKB Genel Müdürü Gökhan Şahin de imza töreninde yaptığı konuşmada “KKB’nin finans sektörü için önemini vurgulayarak bireylerin ve reel sektörün ihtiyaç duyduğu finansal ürün ve hizmetlerimizi geniş kitlelere ulaştırmak adına yaptığımız iş birliklerine her geçen gün bir yenisini ekliyoruz. Anadolu Sigorta gibi sigorta sektörünün köklü kurumlarından biriyle gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinin kullanıcılara sunduğu faydaya ek olarak kredi ve finansal okuryazarlığa da katkıda bulunacağını söylemek mümkün. İki kurum öncülüğünde düzenlenen bu iş birliği anlaşmasının sektöre öncülük edeceğini, yüksek Findeks Kredi Notu’na sahip olmanın sigortacılık ürünlerine ulaşmada sağladığı avantajların giderek artacağını; aynı zamanda bu iş birliğinin sağlıklı bir finansman yönetiminin günlük hayatımızdaki yeri ve önemine dikkat çekmek için önemli bir araç olacağını düşünüyorum. KKB olarak gerçek ve tüzel kişilerin finansal hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve Anadolu Sigorta ekibine teşekkürlerimi sunarım.  İş birliğinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Editör: Hasan Burak Karadeniz