Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin üçüncü maçında da Pınar Karşıyaka’yı yenen Anadolu Efes 2022-2023 sezonunun şampiyonu oldu. Anadolu Efes'in oyuncusu Vasilije Micic ise play-off final serisinin En Değerli Oyuncusu (MVP) ödülüne layık görüldü.

Sigorta sektörünün tenis şampiyonları Sigorta sektörünün tenis şampiyonları

Yıldız oyuncuya ödülünü takdim eden Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli şunları söyledi: “İsim sponsoru olmaktan gurur duyduğumuz Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin heyecan dolu 2022-23 sezonunu büyük mücadelenin ardından geride bırakıyoruz.  Öncelikle, bu zorlu yarışta gösterdikleri üstün performansla şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes'i yürekten kutluyorum. Aynı şekilde, Pınar Karşıyaka'yı da lig ve play-off boyunca gösterdikleri başarılı performans, takdir edilesi takım çalışması ve hırslı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum.”

Benli, “Bu sezon, sahada heyecan veren çok sayıda maçla birlikte göz kamaştıran birçok yetenekli oyuncu oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ancak, finallerin MVP’si olmaya hak kazanan Vasilije Micic’i özel olarak ayrıca tebrik ediyorum. Türkiye Sigorta olarak bu ligin bir parçası olmak, ülkemizin basketbolunun gelişimine katkıda bulunmak bizim için büyük bir onur. Sporun ve rekabetin birleştirici gücünün farkındayız ve bu doğrultuda her zaman sporu desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Editör: Yaren Akkuş