AXA Sigorta, Koç Healthcare (Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları) iş birliğiyle sağlık çözümleri alanında bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor. AXA Sigorta Genel Müdürlük Binası’nda gerçekleşen törenle yeni bir iş birliği için el sıkışan AXA Sigorta ve Koç Healthcare bünyesindeki Amerikan Hastanesi, 2023 yılı başında sağlık hizmetlerinin dijitalleşmesine yönelik ortak bir çalışmaya başlıyor.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ve Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu’nun katılımlarıyla gerçekleşen imza töreninde, sağlık ekosisteminin iki önemli aktörünün sektörde bir ilki gerçekleştirecek olan yüksek kaliteli, düşük maliyetli, erişilebilir ve sürdürülebilir bir yeni nesil sağlık çözümü sunmak için yola çıktıkları belirtildi. Teknolojik dönüşümün etkisiyle hızla gelişen sağlık sektöründe öncü olması beklenen AXA Sigorta ve Koç Healthcare hastanelerinden Amerikan Hastanesi ortak projesinin, sektörde hayati önem taşıyan tanı, tedavi, tedavi sonrası hizmetler, koruyucu sağlık, kritik ve kronik hastalık takibi gibi süreçler açısından önemli bir atılım olduğu ifade edildi.

Türkiye Sigorta’dan sağlık çalışanlarına özel indirim Türkiye Sigorta’dan sağlık çalışanlarına özel indirim

İNOVATİF SAĞLIKLI YAŞAM TEKNOLOJİLERİNE YATIRIM YAPIYORUZ

AXA Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken, şunları söyledi: “Sağlık branşındaki ürün ve hizmetleriyle ön plana çıkan bir sigorta şirketi olarak, yalnızca sağlık poliçesi satmayı değil, müşterilerimizin sağlık yolculuğunda güvenilir çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Müşterilerimiz için çözüm ortağı olma yaklaşımıyla, sunduğumuz sağlık çözümleriyle onların her ihtiyacına cevap verebilmek için inovatif sağlıklı yaşam teknolojilerine yatırım yapıyoruz. Özellikle pandemi sonrasında, pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da dijital teknolojiler hızlandı. Müşterilerimizin sağlık hizmetlerinin hızı ve kalitesine dair beklentileri de değişti. Bu beklentilere cevap verebilmek için Koç Healthcare iş birliğiyle sunacağımız ve Türkiye’de sağlık hizmetlerini yeni bir seviyeye taşımasını umduğumuz, yeni nesil teknolojileriyle geliştirilen dijital sağlık çözümümüz ile müşterilerimizin hayatına değer katacak olmaktan dolayı çok heyecanlı ve mutluyuz.”

TELEMEDİCİNE EKOSİSTEMİNDE BİR İLK

Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu ise “Koç Healthcare olarak sağlık hizmetlerini sunarken, yenilikçi ve vizyoner yaklaşımımızla en güncel teknolojileri bir araya getiriyoruz. Tıp alanında ve toplum sağlığı konusunda dijital dünya ve yenilikçi buluşlar çok önemli bir noktaya geldi. Hastalıkların tedavi ve bakım maliyetlerini azaltan uzaktan hasta takip ve muayene sistemleri, dijital sağlık teknolojilerinin en hızlı büyüyen ve stratejik öneme sahip alanlarından biri konumunda. Dijital tıp, proaktif yaklaşım ile daha büyük sağlık sorunlarını engelleyerek ayaktan hasta hizmetlerinde hastanelerin yoğunluğuna çözüm olacağı gibi aynı zamanda sağlığa erişimi de kolaylaştıracak. Özellikle pandemi sonrası hızla artan bu değişimde sağlık hizmeti sunan kurumların birlikte hareket etmesi büyük önem arz ediyor. Axa Sigorta ile yaptığımız anlaşma kapsamında da telemedicine ekosisteminde bir ilke imza atarak iş birliğimizi başlatıyoruz. Koç Healthcare olarak, Türkiye’de dijital sağlık alanında büyük fark oluşturacağımıza ve bu iş birliği sayesinde Türkiye sağlık sektörüne son derece önemli katkılar sunacağımıza yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Veli Karadeniz