SİGORTAMNEWS / BÜLTEN

Bu yıl teması ‘ÇEVRE VE SU’ olan AXA İyilik Haftası, AXA Grubu’nun faaliyet gösterdiği ülkelerde eş zamanlı olarak düzenlendi. Türkiye’de ise AXA çalışanlarından 495 gönüllünün katılım gösterdiği hafta boyunca yapılan 18 etkinlikte toplam 2 bin 345 saat toplumsal sorumluluk çalışmalarına ayrıldı. Fidan dikiminden hayvan barınağında gönüllü çalışmaya, 6 ilde yapılan kıyı temizliğinden doğal deterjan üretimi eğitimine kadar farklı alanlarda toplumsal sorumluluk faaliyetlerinde bulunan AXA’lılar ayrıca çevre, su, tarım ve tarih temalı keşif gezilere ve eğitim amaçlı webinarlara da katıldılar.

HEDEF SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYAOnur Ko Kar Foto 2

Aksigortalılara Open English’te yüzde 65 indirim fırsatı Aksigortalılara Open English’te yüzde 65 indirim fırsatı

AXA İyilik Haftası’nın ‘İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak’ marka amacı doğrultusunda toplumsal faydaya hizmet ettiğine dikkat çeken AXA Türkiye Hukuk, Uyum ve Kurumsal Sorumluluk Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Onur Koçkar, “Sürdürülebilirlik gezegenimizdeki canlılık ve dolayısıyla insanlık için hayati bir kavram. Sürdürülebilirlik, gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanmasını riske atmadan günümüzün ihtiyaçlarını karşılayabilmek anlamına geliyor. Sürdürülebilir bir dünya hedefine ulaşabilmek için ekonomik, sosyal ve ekolojik süreçler bir arada yönetilmeli. Aynı şekilde özel kişiler ve kamu da güçlerini birleştirmeli, ortak inisiyatifler alınmalı. Toplumun tamamı iş birliği yaparak ve süreçleri bütünsel düşünerek adım atmalı. Yapılan girişim ve müdahalelerin uzun vadeli sonuçları her zaman hesaba katılmalı” dedi.

Koçkar, “Bizler de bu bakış açısından yola çıkarak; AXA İyilik Haftası boyunca 495 AXA Türkiye çalışanının gönüllü katılımıyla gerçekleştirilen 18 etkinlikte, toplamda 2345 saatimizi toplumsal faydaya ayırdık. Çalışanlarımız, zamanlarını ve becerilerini iyilik için hareket etmeye adayarak, çevre ve özellikle su kaynaklarının korunması konularında farkındalık yaratan etkinliklerde yer aldılar. Çalışanlarımızın bu etkinliklere gönüllü olarak katılması, şirketimizin toplumsal sorumluluk bilincini ve sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. Birlikte daha iyi bir gelecek için çalışmaya ve toplumsal fayda sağlamaya devam edeceğiz”  şeklinde konuştu

Editör: Yaren Akkuş