AgeSA en gözde şirketler arasında sektör lideri AgeSA en gözde şirketler arasında sektör lideri

Hayat Sigortası ve BES alanlarındaki faaliyetleriyle, koruma sigortaları alanında Türkiye’nin lider sigorta kurulumları arasında yer alan BNP Paribas Cardif Türkiye’nin Mali İşler ve Aktüeryadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Mariano Chirinos Gutiérrez atandı.

Lima Üniversitesi'nde Ekonomi lisansının ardından San Ignacio Üniversitesi'nde İşletme lisansını tamamlayan Mariano Chirinos Gutiérrez, aynı üniversitede İşletme Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı. Lisans ve lisansüstü eğitimlerinin yanı sıra Aktüerya alanında da farklı sertifika programlarına katıldı.

Mariano Chirinos Gutiérrez, iş hayatına 2004 yılında Peru’da faaliyet gösteren İngiliz şirketi Royal & Sunalliance Life’ta adım attı. Daha sonra sırasıyla; Rimac Seguros (Hayat ve hayat dışı sigortalarda Peru pazarının lideri), Protecta Compañía de Seguros (Peru'da hayat ve hayat dışı sigorta şirketini kuran ekibin bir parçası olarak), BNP Paribas Cardif Peru, Icare Assurance (BNP Paribas Cardif Fransa), BNP Paribas Cardif Güney Kore ve BNP Paribas Cardif Fransa şirketlerinde kariyer hayatına devam etti.

Gutiérrez, bu şirketlerde Baş Aktüerya ve Mali İşler Sorumlusu, Kurumsal Risk Transferi, Aktüerya Başkanı, Ürün Müdürü ve Teknik Müdür görevlerinde bulundu.

Editör: Veli Karadeniz