Cignalı anne-babalara etkin ebeveynlik programları sunan Cigna Parents Kulübü ile gelişimlerinin desteklenmesi hedefleniyor. Program kapsamında, Cigna’lı yeni annelere özel ‘Annelere Koçluk’ desteği sunulmaya başlandı. Kadının iş hayatına aktif katılımını destekleyen uygulama ile işe yeni dönen annelerin iş ve özel yaşam dengesini korumaları adına profesyonel koçluk hizmeti almaları sağlanıyor. 

Hayat Boyu Birlikte’ söylemini rehber edinerek iyi hissettiren ürün ve hizmetler geliştirmeye devam eden Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, çalışanlarının da yaşamına dokunacak yenilikçi uygulamalar hayata geçiriyor. 

Çalışanlarının ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda özel hayatlarında da iyileştirmeler sağlanması hedefiyle başlatılan çalışan kulüplerinden biri olan Cigna Parents ile Cignalı anne-babalara etkin ebeveynlik programları sunuluyor. Kulüp; doğum sonrası oryantasyon desteği, deneyimli ebeveynlerin buluşabileceği Whatsapp grupları, ebeveyn-çocuk aktiviteleri ve ebeveyn hediye çeki gibi uygulamalarla etkin ebeveynliği güçlendiriyor.

Cigna’dan ‘Annelere Koçluk’ Desteği

Etkin ebeveynlik çalışmaları kapsamında Cigna, ‘Annelere Koçluk’ uygulamasını başlatarak örnek bir çalışmaya daha imza attı. Cigna’da çalışan annelere özel sunulan insan kaynakları uygulamalarıyla kadının iş dünyasına aktif katılımını da desteklemeyi amaçlayan uygulama ile doğum izninden yeni dönen annelere koçluk desteği sağlanıyor. İşe adaptasyonu kolaylaştırırken iş ve özel yaşam dengesini korumak için annelere yol göstermeyi hedefleyen koçluk desteği, profesyonel ebeveyn koçları tarafından veriliyor. Yeni anneler, işe döndükleri tarihten itibaren bir yıl içerisinde geçerli olacak şekilde bu programdan faydalanabiliyorlar. 

İşte acentelerin beklediği açıklama İşte acentelerin beklediği açıklama

Yeni anne-baba olan tüm çalışanlarına en çok ihtiyaç duydukları konularda destek olmak için kurulan Cigna Parents, deneyimli anne-babaların desteğiyle ve koçluk desteği uygulaması gibi yeniliklerle sürekli olarak geliştirilmeye devam edecek.

Editör: Veli Karadeniz