SİGORTAMNEWS / Bülten

SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren ve TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda acenteler ve banka temsilcileri ile bir araya geldi. DASK’ın işleyişi ve hasar süreçlerinin konuşulduğu buluşmada, acente ve banka temsilcilerinin de sorun ve talepleri değerlendirildi. 

PENETRASYON VURGUSU

SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Kahramanmaraş depremi ile büyük bir felaket yaşandığını ama sigortanın öneminin ortaya konması açısından bu durumun fırsat oluşturduğunu söyledi. Eroğlu, oluşan yüksek bilincin daha fazla vatandaşa ulaşarak penetrasyona dönüşmesi gerektiğini vurguladı.

Türk Reasürans ve DASK Genel Müdürü Selva Eren, hem Malatya özelinde hem de diğer deprem illerinde son yaşananlar ve bundan sonra DASK’ta atacakları adımlar hakkında açıklamalar yaptı.

TOPLAMDA 29.5 MİLYAR TL

Selva Eren, deprem bölgesinde ödenen hasarın 29.5 milyar TL olduğunu belirtirken, DASK’a ulaşan hasar ihbarlarının 578 bine yaklaştığını söyledi. DASK Genel Müdürü Eren ‘’Malatya’da 80 bin hasar ihbarı alındı. 66 bin dosyayı ödedik. Bunların 14 bin tanesi, tapusuz, eksik evraklı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından tespiti yapılamayan veya hasarsız tespit edilen dosyalar. DASK olarak Malatya’da 6.8 milyar TL hasar ödedik’’ dedi.

SİGORTA DANIŞMA MERKEZLERİ

Bina tamamlama sigortası için düzenleme şart Bina tamamlama sigortası için düzenleme şart

Öte yandan DASK ve TOBB iş birliği ile hayata geçen ve konteynerlerden oluşan “Sigorta Danışma Merkezleri” depremzede acentelere gönderilmeye devam ediyor. SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, Malatya’da teslim edilen merkezi ziyaret etti ve çalışmaya başlayan acentelerle görüştü.

Editör: Yaren Akkuş