Türkiye’nin çeşitli illerinden tura katılan acenteler için hazırlanan özel gezi programında, katılımcılar 3 gün süresince Şanlıurfa’nın tadını çıkarttı. 8 Bölge Müdürlüğüne bağlı illerden gelen acenteler için hazırlanan organizasyonda acentelere Satış ve Bölgeler Genel Müdür Yardımcısı Adnan Sığın, Acenteler ve Bankasürans Müdürü Tolga Arslan, Adana Bölge Müdürü Belkıs Gürses, İzmir Bölge Müdürü Lale Erdem, Kurumsal İletişim Müdürü Seda Güler ve ekibi eşlik etti.

Konaklamanın şehrin en yeni ve güzel otellerinden olan DoubleTree by Hilton’da gerçekleştiği organizasyonda ilk istikamet Tarihin Sıfır Noktası olarak adlandırılan Göbeklitepe oldu. Tarihin derinliklerinde bu etkileyici turun ardından, Balıklıgöl ve çevresindeki şehre özgü alanlar gezilip, keyifli bir yemekle ilk gün tamamlandı.

İkinci gün Birecik Barajı’nın yapılmasından sonra sular altında kalan ve batık şehir konumuna gelen Eski Halfeti’deki tekne gezisinde ziyaretçiler hem hüzünlü hem de etkileyici bir deneyim yaşadılar. Harran evleri ve İlkçağ’ dan beri varlığı bilinen Harran Üniversitesi ören yerinin ziyareti ile tamamlanan günün akşamında konuklar yöreye özgü Sıra Gecesi’nde neşeli saatler geçirdiler.

Turun son gününde canlandırma sayısı olarak Türkiye’nin en büyük, dünyanın da sayılı müzeleri arasında yer alan ödüllü Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezen konuklar insan boyutunda yapılmış dünyanın en eski heykelini, Göbeklitepe tapınağının replikasını ve çok sayıda dönem canlandırması ile sayısı 10 bine yaklaşan eseri görme fırsatı buldu. Misafirler günün kalanında da şehir merkezinde alışveriş yaptı; yöreye özgü isot, fıstık ve bakır cezveler en çok rağbet gören ürünler arasında oldu.

Şanlıurfa tarihi ve turistik güzelliklerine hayran kalan Doğa Sigorta acenteleri kapsamlı tur programını çok beğendiklerini, diğer acenteler ve genel müdürlük yöneticileri ile bir arada vakit geçirmekten, yaşadıkları keyifli sohbet ve yeni dostluklardan büyük mutluluk duyduklarını aktardılar. Genel Müdür Yardımcısı Adnan Sığın organizasyona dair duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

Başarılar tesadüfen gerçekleşmiyor Başarılar tesadüfen gerçekleşmiyor

“Tarihin ilk çağlarına kadar uzanan bir geçmişi olan Şanlıurfa gezimizde acentelerimiz ile yeni anılar biriktirerek çok güzel zaman geçirdik. Her yıl düzenlediğimiz, seyahat ödüllü kampanyalarımız sonunda düzenlediğimiz yurt içi ve dışı bu seyahatlere katılan acentelerimiz ile zaman geçirmek bağlarımızı güçlendirmemizde önemli bir katkı unsuru olmakta. Geleneksel acente kahvaltılarımız gibi bu seyahatlerimizi de sürdürerek hem dostluğumuzu hem de işimizdeki başarımızı hep beraber arttırarak ilerlemek hedefindeyiz. Doğa Sigorta olarak en büyük gücümüzü acentelerimizden alıyor, yeni organizasyonlarımızda acentelerimiz ile birlikte olmayı heyecanla bekliyoruz.”

Editör: Hasan Burak Karadeniz