Ligde 6’da 6 yaparak yoluna kayıpsız devam eden Fenerbahçe HDI Sigorta, zirve takibini sürdürdü.

Takımımız mücadeleye; Kaan Gürbüz, Saeid Marouf Lakrani, Yacine Louati, Vahit Emre Savaş, Ahmet Tümer, Ferreira altısı ve liberolar Hasan Yeşilbudak-Burak Mert’le başladı. İki takımın da direkt hatalarla başladığı sette skor 2-2’ye geldi. Rakibin Hoag ve Lagumdzija gibi isimleriyle üretken oyununa Ahmet Tümer ve Lakrani’yle cevap veren Fenerbahçe HDI Sigorta, skoru 12-11’e getirdi. Fenerbahçe HDI Sigorta, 7 direkt hatayla oynadığı sette skor ev sahibi lehine 19-15’e gelirken, bu bölümde molaya giden Takımımız, moladan 4-0’lık seriyle döndü ve skora denge getirdi. (19-19) Oldukça çekişmeli geçen setin son bölümünde rakibine oranla daha iyi oynayan Fenerbahçe HDI Sigorta, 26-28’le kazanan taraf oldu.

Bertuğ Öndeş ve Ferreira’nın karşılıklı sayılarıyla başlayan ikinci sette önemli bir seri bulan Fenerbahçe HDI Sigorta, 1-5’lik üstünlüğü yakaladı. Devam eden bölümde İzmir ekibi, Oğuzhan Tarakçı ve Hoag’la maça ortak oldu. (7-7) Setin devamında Hasan Sıkar’ın blok performansıyla rakibine üstünlük kuran Fenerbahçe HDI Sigorta, etkili savunmasıyla skor avantajını yakaladı. (15-19) Oyunun iki yönünü de iyi oynayan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 20-25 kazandı.

AXA Sigorta Kupa Voley Kadınlar’da final heyecanı AXA Sigorta Kupa Voley Kadınlar’da final heyecanı

Fenerbahçe HDI Sigorta, Kaan Gürbüz’ün sayılarıyla iyi başladığı 3. sette, rakibin direkt hatalarıyla da skor 5-10’a geldi. McDonnell ve Enes Atlı ikilisiyle bir direnç ortaya koyan ev sahibi takım, ilerleyen bölümde sete ortak oldu. (12-12) Burutay Subaşı ve Hoag’ın sayılarıyla setin sonuna doğru toparlanan İzmir ekibi, skor avantajını lehine çevirdi. (19-17) Setin devamında da skor üstünlüğünü koruyan Arkas Spor, seti 25-20 kazandı ve durumu 2-1’e getirdi.

Dördüncü sete 3-0’lık seriyle etkili başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, setin ilerleyen dakikalarında oyuna dahil olan Peric’in de katkısıyla skoru 7-10 yaptı. Ev sahibi Arkas Spor; Enes Atlı, McDonnell ve Burutay’la maça ortak olmaya çalışsa da rakibine Lakrani, Kaan Gürbüz ve Louati’yle geçit vermeyen Fenerbahçe HDI Sigorta, sette son bölüme 16-21 önde girdi.  Rakibin arka arkaya yaptığı hataları da iyi değerlendiren Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 19-25; maçı da 3-1 kazandı.

Editör: Yaren Akkuş