Karşılaşmayı 3-0 kazanan Fenerbahçe, ligdeki 15. galibiyetine imza attı. Karşılaşmanın setleri 25-15, 25-13, 25-17 tamamlandı.

Melissa Vargas ve Arina Fedorovtseva kaydettikleri 17’şer sayıyla maçın skoreri oldular. Aslı Kalaç da 11 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi. Fenerbahçe’nin 13 servis sayısı ürettiği maçı Başantrenör Zoran Terzic mola almadan tamamladı.
Galatasaray HDI Sigorta’da ise 14 sayıyla en skorer oyuncu Anthi olurken, Logan Eggleston 8, İlkin, Mina ve Sude 3’er, Gamze ise 1 sayıyla oynadı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız için karşılaşma öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
  
Fenerbahçe, Galatasaray HDI Sigorta karşısında maça; Melissa Vargas, Aslı Kalaç, Arina Fedorovtseva, Macris Carneiro, Eda Erdem Dündar, Ana Cristina De Souza altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.
 
Fenerbahçe Opet, ilk sette farkı 3 sayıya çıkardıktan sonra konuk ekipten mola geldi: 15-12. Bu bölümün ardından hücumda ve savunmada oyunun kontrolünü eline alan Fenerbahçe Opet, ilk seti 25-15 önde tamamladı. Fenerbahçe Opet, ilk sette 6 servis sayısına imza attı. Fedorovtseva (2), Macris Carneiro, Ana Cristina De Souza, Eda Erdem Dündar ve Melissa Vargas servis sayısına imza atan oyuncu oldu.

7-0’lık seriyle başladığı ikinci sette de oldukça rahat bir oyun sergileyen Fenerbahçe Opet, 5 servis sayısı daha bulduğu bu seti 25-13 önde tamamladı.

Etkili oyununu üçüncü sette de sürdüren Fenerbahçe Opet, son bölümü karşılıklı sayılara sahne olan bu seti 25-17, maçı da 3-0 kazandı ve ligdeki 19. maçında 15. galibiyetini aldı.

Fenerbahçe Opet, CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında 16 Mart Perşembe günü saat 19.00’da Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda A. Carraro Imoco Conegliano’yu ağırlayacak.

Galatasaray HDI Sigorta ise bu maçın ardından Misli.com Sultanlar Ligi 20. haftasında karşılaşacağı Eczacıbaşı Dy navit mücadelesinin hazırlıklarına başlayacak.

Salon: Burhan Felek
Hakemler: Erol Akbulut, Aylin Nazire Turnaoğlu
Fenerbahçe Opet: Carneiro, Federovtseva, Aslı Kalaç, Vargas, De Souza, Eda Erdem Dündar (Gizem Örge, Lazareva, Meliha Diken, Buse Ünal)
Galatasaray HDI Sigorta: İlkin Aydın, Ayçin Akyol, Gamze Kılıç, Eggleston, Popovic, Vasilantonaki (Bihter Dumanoğlu, İremnur Özsoy, Sude Hacımustafaoğlu, Emine Arıcı, Nazlı Eda Kafkas, Fulden Ural)
Setler: 25-15, 25-13, 25-17
Süre: 65 dakika (20, 22, 23)

AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley Halkbank’ın AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley Halkbank’ın

Fotoğraflar: fenerbahce.org / Altan Göçer

Editör: Yaren Akkuş