SİGORTAMNEWS / Bülten

ChatGPT ve türevi pek çok yapay zekâ temelli uygulama hayatımızda daha fazla yer alırken Türkiye’nin en çok kullanılan arama motorlarından Google, yakın tarihte Google SGE ile yapay zekâ temelli arama motorunu ülkemizde de kullanıma sunacağını duyurdu.

Yeni dönemde ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir arama yapıldığında artık sadece ürün bilgileri ve satın alınabilecek platformlar değil, o ürün veya hizmetle ilgili tanıtım metinleri, deneyim makaleleri ve kullanıcı yorumları da gösterilecek. Arama motorları içerisinde tamamen yeni bir deneyim sunacak bu özelliğe hazırlanan sigortaladım.com, tüm online altyapısını yeni arama motoru evrenine uygun şekilde yeniliyor. sigortaladım.com web sitesi, sigorta sektörü ve ilgili olabilecek tüm içerikleri kapsayacak şekilde güncelleniyor.

Dijital sigorta satın alma platformu sigortaladım.com Pazarlama Direktörü İzzet Özveren, yapay zekâ destekli arama motorunun sigortacılık sektörü ve sigorta aramaları için ne anlam ifade ettiğini şöyle değerlendirdi.

Türkiye Sigorta Sektöründe Deprem  Teknolojileri ve Risk Önleme Semineri Türkiye Sigorta Sektöründe Deprem Teknolojileri ve Risk Önleme Semineri

UZMANINDAN DOĞRU BİLGİLER

Özveren, “Google SGE, sigortacılık sektöründe önemli bir gelişme anlamı taşıyor. sigortaladım.com olarak kurulduğumuz günden bu yana doğru bilgi kaynağı olma misyonuyla şeffaf ve tarafsız bir şekilde, ileri teknoloji altyapımız ve sektördeki deneyimimiz sayesinde müşterilerimize en doğru çözüm ve teklifleri, karşılaştırmalı olarak sağlıyoruz. Google SGE’nin faaliyete geçmesiyle birlikte zengin ve kapsamlı içerik sunan web sitemiz, arama sonuçlarında yer alarak kullanıcılarımıza uzmanından doğru bilgileri gösteriyor olacak. Böylece sigortaladim.com olarak Türkiye'de sigorta sektörünün güvenilir bir rehberi haline geleceğiz ve kullanıcıların sigorta aramalarında daha sağlıklı ve güvenilir bilgiye erişmelerini sağlamış olacağız” dedi.

sigortaladım.com HAKKINDA

sigortaladım.com; müşterilerine sigorta ürünlerini karşılaştırmalı olarak sunan ve seçtikleri ürünü hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde satın almalarını sağlayan online bir platformdur. sigortaladım.com, başta trafik, kasko ve sağlık sigortası branşlarında olmak üzere birçok sigortacılık ürününü online olarak sunar. Her zaman doğru bilgiyi sağlama misyonuyla şeffaf ve tarafsız olarak hizmet verir. 2016 yılında kurulan kurum, bugün sektörün öncü sigorta kuruluşlarını ve önemli markalarını bir araya getirerek “sigortaladım.com”, markası altında kurumsal ve bireysel müşterilerine her gün daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaktadır. Şirketin güçlü ortaklık yapısında, uluslararası alanda test, denetim, belgelendirme ve eğitim hizmetleri veren Almanya merkezli TÜV SÜD, 300’ün üzerinde şirketi ve 20 bini aşkın çalışanı ile 7 sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden DOĞUŞ GRUBU ve Londra merkezli, dünyanın en büyük fon şirketlerinden biri ve bir sermaye kuruluşu olan BRIDGEPOINT bulunmaktadır.

Editör: Yaren Akkuş