Bireysel Emeklilik (BES) ve sigorta sektöründe birçok ilke imza atan HDI Fibaemeklilik, YouTube kanalı üzerinden yatırım ve fon dünyasını mercek altına alan bir video serisini izleyicilerle buluşturdu. ‘HDI Fibaemeklilik Fonla Büyüt’ video serisinde, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), emeklilik ve yatırım fonları ile tasarruf konularına ilişkin kapsamlı ve rehber niteliğinde bilgiler yer alıyor. Sektörün önde gelen uzman isimleri ve akademisyenlerin yanı sıra portföy yönetim şirketi yöneticileri de, katılımcılara sunulan fon içerikleri hakkındaki bilgileri izleyicilerle paylaşıyor.

Yatırım dünyasındaki son gelişmelere ışık tutacak, BES, emeklilik yatırım fonları, finansal-yatırım okuryazarlığı gibi konularda kapsamlı bilgileri içerecek video serisinin ilk videolarında, serinin devamında da katkıda bulunmayı sürdürecek olan iki isim yer aldı. Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu "Tasarruf Nedir, Nasıl Değerlendirilmeli? Bireysel Emeklilik (BES) Nedir?" sorularına yanıt verirken, Mert Yılmaz  "Neden Bireysel Emeklilik Yaptırmalıyım?" başlıklı videosunda BES’e dair tüm merak edilenleri anlattı.

HDI Fibaemeklilik, finansal planlama yapmak, geleceği için adım atmak isteyen herkesi, BES, emeklilik yatırım fonları ve çok daha fazla konuda tüm soruların cevap bulacağı YouTube kanalına davet ediyor.

Anadolu Hayat Emeklilik’ten yeni reklam filmi Anadolu Hayat Emeklilik’ten yeni reklam filmi

HDI Fibaemeklilik’in YouTube kanalına, https://www.youtube.com/c/FibaEmeklilikveHayat adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

HDI Fibaemeklilik, haftalık fon bültenleriyle de piyasanın nabzını tutuyor

HDI Fibaemeklilik, Ocak 2024'ten bu yana müşterilerine mail ve sms ile gönderdiği haftalık fon bültenleriyle de fon içerikleri hakkında detaylı bilgiler sunmaya devam ediyor. HDI Fibaemeklilik’in sunduğu haftalık fon bültenlerindeki içeriklerden, yalnızca HDI Fibaemeklilik katılımcıları değil, BES sistemindeki tüm katılımcılar faydalanabiliyor. Güncel piyasa koşulları ışığında hazırlanan bültenlerle katılımcılar, kendilerine sunulan emeklilik yatırım fonları arasından fon modelini belirleyebilme, yatırım tercihlerine göre emeklilik fonlarını seçebilme imkanı yakalıyor. BEFAS’a açık fonlardan oluşan fon tavsiye modeli ile sektördeki her gönüllü BES sözleşme sahibi HDI Fibaemeklilik fon tavsiyesini kendi portföyüne yansıtabiliyor.

Bültenlerde yurt içi ve yurt dışı piyasa gelişmeleri ve öngörüleri, haftanın öne çıkan fonları, HDI Fibaemeklilik’in fon getirileri ve performansları, fon paketleri detayları, yatırımcı eğilimleri ve güncel fon tavsiyeleri gibi birçok başlıkta bilgilendirmeler yer alıyor. ‘BES’leyici Bilgiler’ isimli bölümde ise portföy yöneticilerinin gözünden fonların yatırım stratejisi, içeriği ve hem yaş hem de risk algısına göre önerileri tercih edilebileceğine dair detaylar sunuluyor.

Birikimlerini doğru değerlendirmek isteyen herkes, HDI Fibaemeklilik’in sunduğu haftalık fon bültenlerine https://www.hdifibaemeklilik.com.tr/bireysel-emeklilik/yatirim-fonlari/haftalik-fon-bultenimiz adresinden ulaşabiliyor.

Editör: Hasan Burak Karadeniz