Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nda (TSEV) bir devir kapanıyor. TSEV’de 2015 yılından bu yana müdürlük görevini başarıyla yürüten Mehmet Kalkavan, Türk Reasürans İç Sistemler Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak atandı.   

Kalkavan, yeni görevine başlaması için Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından yürütülen onay sürecinin tamamlanması gerekiyor. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Sektörlerinde İç Sistemlere Dair Yönetmeliğin 6. maddesine istinaden yürütülen süreç sonunda Kalkavan, 2 Ocak itibarıyla Türk Reasürans’ta İç Sistemler Başkanı olarak görevine başlayacak.

Kalkavan ile Whatsup üzerinden gerçekleştirdiğimiz görüşmede, Ocak başına kadar TSEV’de finansal raporları çıkaracağını ve yeni müdür atanıncaya kadar da dışarıdan destek vereceğini açıkladı.

Büyük çapta hasar meydana geldi Büyük çapta hasar meydana geldi

SİGORTAMNEWS olarak Mehmet Kalkavan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

MEHMET KALKAVAN KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Kalkavan, 1993 yılında Sigorta Denetleme Kurulu’nda meslek hayatına başladı. Yüksek lisansını Boston Üniversitesi’nde finans üzerine yaptı. Sigorta Denetleme Kurulu’nda Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 2009 yılı Ocak ayında Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başladı. 2013 yılı Temmuz ayında Genel Sekreterlik görevine getirilen Kalkavan, 2015 yılı Mayıs ayında Türk Sigorta Enstitüsü’nde Müdür olarak göreve başladı. Sigorta Tahkim Komisyonu, Tarım Sigortaları Havuzu, Güvence Hesabı, DASK, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı ve Türk Loydu Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Kalkavan, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Editör: Veli Karadeniz