Türkiye’nin önde gelen ferdi kaza, hayat, tamamlayıcı sağlık sigortaları ve bireysel emeklilik şirketlerinden biri olan MetLife Emeklilik ve Hayat, 0-18 yaş arası katılımcılara yönelik tasarladığı “İlk BES’im” bireysel emeklilik planına özel metlife.com.tr web sitesinde yer alan dijital satış platformu MetLife Hızlaal üzerinden yeni bir kampanya başlattı.

MetLife’ın düzenlediği kampanya kapsamında, 22 Ocak- 30 Nisan 2024 tarihleri arasında MetLife Hızlaal üzerinden İlk BES’im satın alan müşteriler, kampanya koşulları doğrultusunda 800 TL’ye kadar olan aylık katkı payı tutarına 12 ay boyunca yüzde 30 devlet katkısına ilave olarak aylık yüzde 10 ek katkı alabilecek.

Kampanyayla ilgili değerlendirmede bulunan MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, “BES katılımcıları sisteme girdikleri andan itibaren yüzde 30 devlet katkısından yararlanabiliyorlar. Ayrıca birikimlerini hisse senedi, altın ve döviz gibi çeşitli fonlarda değerlendirebiliyorlar. MetLife olarak ülkemizde genç yaşlardan itibaren tasarruf bilincini geliştiren ve daha parlak bir geleceğin öncelikli fırsatlarından olan İlk BES’im kapsamında yeni müşterilerimize MetLife Hızlaal üzerinden yüzde 10 ek katkı imkânı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Karne hediyesi olarak başlayan ve devam eden kampanyamız ile geleceğimizin teminatı olan genç ve çocuklarımızı yatırıma teşvik etmeyi hedefledik” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik’ten yeni reklam filmi Anadolu Hayat Emeklilik’ten yeni reklam filmi

Yurtseven, “İlk BES’im sahibi olanlara sunduğumuz Eğitim Desteğim asistans paketi ve katkı payı ödeme güvencesi gibi birçok avantajın yanı sıra finansal olarak da ek katkı sağlayarak gençlerimizin hayallerine daha fazla destek olmayı arzu ettik. 18 yaş altı bireyleri Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dâhil eden İlk BES’im ile çocuklarımızın ve gençlerimizin güvencesi, yol arkadaşı ve yönlendiricisi olmayı amaçlıyoruz. Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılımı artırmak ve bunun sürdürülebilirliğini sağlamak için düzenlediğimiz bu kampanyanın, İlk BES’im ürünümüzün pazardaki gelişimine de önemli bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Bu doğrultuda, öncü adımlar atmayı sürdüreceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

Avantajlı yapısı ve birçok özelliğiyle öne çıkan İlk BES’im, ebeveynler için de güvence sunuyor. Özellikle üründeki Katkı Payı Koruma Güvencesi ile anne-babadan birinin vefatı durumunda çocuk 18 yaşına gelene kadar katkı paylarını MetLife’ın ödemesi planın devamlılığını sağlıyor ve ayrıca eğitim desteğim asistansı gibi çocuğun bugününe hitap eden birçok hizmeti içeriyor.

İlk BES’im kapsamında sunulan  eğitim desteğim asistans paketi ile MetLife müşterileri; 7 gün 24 saat ücretsiz tıbbi bilgi ve danışmanlığın yanı sıra anlaşmalı eğitim koçluk ofislerinden yüz yüze, telefonla veya çevrimiçi olarak yılda bir defa ücretsiz kariyer koçluğu; atölye programlarında indirim; 40’ı aşkın şehirdeki anlaşmalı kurumlarda geçerli olan ve eğitimden sosyal aktivitelere, sanattan spora birçok alanda hizmet sunan hobi kulüpleri ve özel indirimlerle çocuk ve gençlerin geleceklerini planlamalarına yardımcı olan hizmetlerden yararlanabiliyorlar.

İlk BES’im ile çocuklarının yarınlarını güvence altına almak isteyen ebeveynler, kampanya koşulları hakkında detaylı bilgi ve başvuru için metlife.com.tr web sitesinde yer alan MetLife Hızlaal’ı ziyaret edebilirler.

Editör: Hasan Burak Karadeniz