Türkiye’de ferdi kaza, hayat, tamamlayıcı sağlık sigortaları ve bireysel emeklilik alanlarında faaliyet gösteren MetLife Emeklilik ve Hayat (“MetLife Türkiye”) Türkiye Sigorta Birliği’nin 2023 yıl sonu verilerine göre; kurumsal müşterilere sigorta aracılık hizmeti sunan broker kanalı hayat sigortası 2023 yılı toplam prim üretiminde yüzde 28 pay ile lider konumda yer alıyor.

Grup hayat sigortası, grup ferdi kaza sigortası, grup emeklilik planları ile otomatik katılım ürünlerinin tüm satış öncesi ve sonrası hizmetlerini müşterilerine en az zaman harcayacakları şekilde sunan MetLife Türkiye; ülkemizde yaklaşık 10 bin firmanın 600 binden fazla çalışanına grup emeklilik veya grup sigortaları ile hizmet veriyor. Bu kurumsal müşteriler arasından yaklaşık bin 100 firma 220 binden fazla çalışanına MetLife Türkiye’den grup hayat veya grup ferdi kaza sigortası teminatı sağlıyor.

Çalışanlara yan hak olarak sağlanan grup hayat sigortalarında başarılı bir performans sağladıklarını vurgulayan MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, “MetLife Türkiye’nin kurumsal müşterileri arasında Türkiye’de faaliyet gösteren sektörlerinde lider uluslararası ve yerel birçok firma yer alıyor. Çalışan yan hakları ürünlerimizle kurumsal müşterilerimize, sigorta broker’leri, banka iş ortaklıkları aracılığıyla veya doğrudan hizmet sunuyoruz” dedi.

QNB Sigorta Mono’dan Ferdi Kaza Sigortası hediye ediyor QNB Sigorta Mono’dan Ferdi Kaza Sigortası hediye ediyor

Yurtseven, “MetLife Türkiye olarak kurumlara sunduğumuz hizmetler toplam prim üretimimizin yaklaşık yüzde 15’ini oluşturuyor ve 2023 yıl sonu Türkiye Sigorta Birliği verilerine göre; hayat sigortalarında toplam broker prim üretiminde emeklilik ve hayat şirketleri arasında yüzde 28 pay ile lider konumdayız. Bu gurur verici tabloda, başarıyla tamamladığımız dijital dönüşüm sürecimiz ile birlikte oluşan güçlü teknolojik altyapımızın müşterilerimizin üzerindeki yükü hafifletmesinin; aynı zamanda hızımızın ve katma değerli hizmet anlayışımızın payı çok büyük” şeklinde konuştu.

MetLife Türkiye’nin hizmet verdiği kurumsal müşterilerin çalışanları ‘MetLife Cepte’ mobil uygulaması ile birçok hizmetten 7/24 yararlanabiliyorlar. “MetLife Cepte” uygulaması üzerinden  sigorta poliçelerine erişebiliyorlar ve emeklilik planlarındaki birikimlerini takip edebiliyorlar.

Ayrıca 3. yılını geride bırakan ‘MetLife Benimle’, MetLife müşterilerinin günlük hayatlarını daha keyifli hale getirmeyi; her ay eklenen yeni kampanyalarla alışverişten eğlenceye, seyahatten yeme-içmeye fark yaratan fırsatlar sağlıyor ve bu fırsatlardan MetLife Türkiye’nin kurumsal müşteri çalışanları da yararlanabiliyorlar.

Editör: Hasan Burak Karadeniz