Türkiye’nin önde gelen ferdi kaza, hayat, tamamlayıcı sağlık sigortaları ve bireysel emeklilik şirketlerinden MetLife Emeklilik ve Hayat, Bireysel Emeklilik Sistemi’ni (BES) teşvik etmek için yeni müşterilerine yönelik Karne Dönemi ve Babalar Günü’ne özel olarak ek fayda sağlayan kampanyalar düzenlediğini duyurdu.

MetLife’ın düzenlediği kampanya kapsamında, 3 Haziran – 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında dijital satış platformu MetLife Hızlaal (metlife.com.tr) ve dijital pazarlama linkleri üzerinden başvuru bırakarak telefonla dahil olduğu İlk BES’im, Pozitif veya Emeklilik Plus planlarından birini satın alan müşteriler, planda belirtilen asgari katkı payı tutarı kadar ek katkı alabilecek.

MetLife Hızlaal üzerinden İlk BES’im satın alan müşterilerin kampanyadan yararlanabilmek için aylık ödemesi gereken asgari katkı payı tutarı İlk BES’im için 350 TL, Pozitif  ve Emeklilik Plus planları için 500 TL olarak uygulanıyor.

Kampanyalarla ilgili değerlendirmede bulunan MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, “MetLife olarak, her zaman müşterilerimizin yanında olup geleceklerine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. BES’in gelişimine ivme kazandıracağına inanarak, yeni müşterilerimize yönelik hazırladığımız kampanyalarla daha fazla kişiyi emeklilik dönemleri için birikim yapmaya teşvik edeceğiz. Babalar Günü’ne özel olarak ek fayda sunduğumuz BES planlarımız ile müşterilerimizin düzenli tasarruf yaparak, emeklilikleri için ek gelir sağlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Karne hediyesi olarak hazırladığımız kampanyamız ile de geleceğimizin teminatı olan genç ve çocuklarımızı yatırıma teşvik etmeyi hedefledik. İlk BES’im sahibi olanlara sunduğumuz Eğitim Desteğim asistans paketi ve katkı payı ödeme güvencesi gibi birçok avantajın yanı sıra finansal olarak da bu yıl bir kez daha ek katkı sağlayarak çocuklarımızın ve gençlerimizin güvencesi ve yönlendiricisi olma yolunda öncü adımlar atmayı sürdürüyoruz.” dedi.

AgeSA en gözde şirketler arasında sektör lideri AgeSA en gözde şirketler arasında sektör lideri

Avantajlı yapısı ve birçok özelliğiyle İlk BES’im, ebeveynler için de finansal güvence sunuyor. Özellikle üründeki Katkı Payı Koruma Güvencesi ile anne-babadan birinin vefatı durumunda çocuk 18 yaşına gelene kadar katkı paylarını MetLife’ın ödemesi planın devamlılığını sağlıyor ve ayrıca eğitim desteğim asistansı gibi çocuğun bugününe hitap eden birçok hizmeti içeriyor. İlk BES’im kapsamında sunulan  eğitim desteğim asistans paketi ile MetLife müşterileri; ücretsiz tıbbi bilgi ve danışmanlığın yanı sıra anlaşmalı eğitim koçluk ofislerinden yüz yüze, telefonla veya çevrim içi olarak yılda bir defa ücretsiz kariyer koçluğu; atölye programlarında indirim; 40’ı aşkın şehirdeki anlaşmalı kurumlarda geçerli olan ve eğitimden sosyal aktivitelere, sanattan spora birçok alanda hizmet sunan hobi kulüpleri ve özel indirimlerle çocuk ve gençlerin geleceklerini planlamalarına yardımcı olan hizmetlerden yararlanabiliyorlar.

MetLife’ın, emeklilikleri için bugünden tasarruf yapmayı isteyenler için özel olarak hazırladığı bireysel emeklilik planları ise müşterilerinin emeklilik yıllarını en rahat şekilde geçirmelerini mümkün kılıyor. BES planları ile MetLife Benimle kampanyalarının yanı sıra %30 Devlet Katkısı avantajından da yararlanabilen müşteriler, yılda 4 kez emeklilik planı değişikliği ve 12 kez fon dağılımı değişikliği yapabiliyorlar.

İlk BES’im ile çocuklarının yarınlarını güvence altına almak isteyen ebeveynler ve BES planları ile emeklilikleri için bugünden tasarruf yapmayı dileyenler, kampanya koşulları hakkında detaylı bilgi ve başvuru için metlife.com.tr web sitesinde yer alan MetLife Hızlaal’ı ziyaret edebilirler.

Editör: Hasan Burak Karadeniz