Millî Reasürans son 10 yıldır düzenlediği seminerlerle KKTC sigorta sektörünü bir araya getiriyor. Bu yıl “Sigortacılık Açısından Kıbrıs Deprem Jeolojisi ve Yapısal Değerlendirmeler” başlığıyla gerçekleştirilen panel, 25 Nisan tarihinde Lord’s Palace Otel’de gerçekleştirildi.

Millî Reasürans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Acun’un moderatörlüğünde düzenlenen seminerde, risklere karşı Kıbrıs’ın jeolojik yapısı değerlendirilirken konu ile ilgili örneklere de yer verildi.

Konuşmacılar arasında KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Başkanı Raif Çukurovalı, KKTC Maliye Bakanlığı Para Kambiyo ve İnkişaf Sandığı Daire Müdürü Gürsel Gürbüz, ODTÜ-Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Topal, ODTÜ-İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Türer ve Ekol Ekspertiz Genel Müdürü Mustafa Nazlıer’in olduğu etkinliğe 150 kişinin üzerinde sektör temsilcisi katıldı.

Elektrilkli araç sigortasında gelenekselin dışına çıkmaklı Elektrilkli araç sigortasında gelenekselin dışına çıkmaklı

Millî Reasürans Genel Müdürü F. Utku Özdemir, ECO-FAIR Müdürü Aylin Kocatürk, Hayat Servisi Müdürü Neyir Can, Yurt içi Reasürans Kabulleri Müdür Yardımcısı Seda Orman Küçükçirkin’in de katıldığı seminerde açılış konuşmasını Kaan Acun yaptı.

Acun, “Yakın zamanda yaşadığımız depremlerin yanı sıra yaşanması muhtemel doğal afetlerle ilgili olarak etkin risk analizi yapmak, yapısal ve operasyonel stratejiler geliştirmek ve bilimsel gelişmeleri takip etmek tüm taraflar için en doğru yaklaşım olacaktır” dedi.

Editör: Veli Karadeniz