Millî Reasürans Oda Orkestrası'ndan Anadolu Rock rüzgarı Millî Reasürans Oda Orkestrası'ndan Anadolu Rock rüzgarı

Fuarın ana sponsoru Motul, Kawasaki ile ortak geliştirilen yeni Lime Green Edition by Motul ürününün lansmanını fuarda gerçekleştirirken, garaj konseptli standı tüketiciler tarafından yoğun ilgi gördü. Motosiklet sektöründe 90’dan fazla ürün seçeneğiyle sektörün en geniş ürün gamına sahip olan Motul Türkiye Satış Direktörü Kerem Oyılmaz, fuarın Açılış Töreni’nde “Tüm krizlere ve zorluklara karşın Türkiye motosiklet pazarı istikrarlı şekilde büyümeye devam ediyor. Pandemi sonrasında ortaya çıkan bireysel ulaşım aracı ihtiyacı, moto kurye servislerinin artışı, ulaşım ve otomobil maliyetlerinin yükselmesi motosiklete olan ilgiyi her geçen gün artırıyor. Artan motosiklet popülasyonu servis ihtiyacını ve yüksek performanslı, uzun vadede güvenlik ve düşük maliyet sağlayan satış sonrası ürünleri ihtiyacını da beraberinde getiriyor. 4 milyon adedi aşan ve yaş ortalaması 5,8 olan bir motosiklet parkımız var. Bu da bakım ve onarım ihtiyacını beraberinde getiriyor. Türkiye pazarını önemsiyoruz ve yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

170 yıldır motor yağı konusunda uzman olan Motul, ana sponsoru olduğu Motobike İstanbul 2023’te garaj konseptiyle motosiklet severlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Motosiklet sahiplerinin tüm mekanik ve kozmetik bakım ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ürünlerin sergilendiği fuarda Superfan hayran ürünleri de herkesin ilgisini çekti.  Fuarda Türkiye’nin en hızlı motosikleti ünvanına sahip Kawasaki H2R eşliğinde Lime Green By Motul’ün Türkiye lansmanı da ilk kez gerçekleştirildi.

Artan ulaşım ve otomobil maliyetleriyle tüketici motosiklete yöneldi

Açılış Töreni’nde Türkiye motosiklet pazarına dair önemli öngörü ve değerlendirmeleri paylaşan Motul Türkiye Satış Direktörü Kerem Oyılmaz, yaşanan tüm krizlere ve zorluklara rağmen ülkede motosiklet pazarının güçlü ve istikrarlı şekilde büyüdüğüne dikkat çekti.  Oyılmaz, “Pandemi sonrasında ortaya çıkan bireysel ulaşım aracı ihtiyacı, moto kurye servislerinin artışı, ulaşım ve otomobil maliyetlerinin yükselmesi motosiklete olan ilgiyi her geçen gün artırıyor.  Bizler de, sektörün madeni yağdaki güçlü oyuncusu Motul olarak, büyüyen motosiklet sektörüne yatırım yapmaya devam ediyoruz. Türkiye pazarını önemsiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Türk tüketicisi Motul’ü seviyor

Türkiye’deki motosiklet sürücülerinin Motul’e olan bağlılığının her geçen gün yükseldiğini kaydeden Oyılmaz “Motorsporlarının zorlu şartlarına dahi dayanan sağlam, kaliteli ürünleriyle Motul herkes tarafından çok seviliyor. Motosikletinde Motul kullandığını belirtmekten gurur duyuyor. 4 milyon adedi aşan ve yaş ortalaması 5,8 olan bir motosiklet parkımız var. Bu da bakım ve onarım ihtiyacını beraberinde getiriyor. Motosiklet dünyasıyla eşleşmiş bir markayız. Çok yakında bisiklet bakım ürünlerimizi de pazarda sunarak her araç türünde var olacağız.” dedi.

Güvenlik gücü ve ilkyardım araçlarında da Motul desteği var

Sektörde en geniş ürün portföyüne sahip marka olarak, 90’dan fazla ürün ve 150’nin üzerindeki farklı ambalaj seçeneği sunduklarını belirten Oyılmaz,  “Üst düzey performanslı ürünlerimizin sağladığı koruma ile, motosiklet bakım maliyetlerinin aşağı çekilmesine, ve sürücülerin güvenli sürüş yapmalarına imkan sağlıyoruz. Ayrıca sadece motosikletler için değil; hobi amaçlı kullanımı olan ATV, UTV araçları için de çözümlerimiz var.  Zorlu kış ve doğa koşullarında, hem ilk yardım ekipleri hem de güvenlik güçlerimiz tarafından kullanımı olan kar motosikletlerinin ihtiyaçlarına yönelik ürünlerimizle çözümler sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Editör: Yaren Akkuş