Özbekistan’da TARSİM modelini oluşturmayı konuştular Özbekistan’da TARSİM modelini oluşturmayı konuştular

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Ahmet Bağcı, 22 Şubat tarihinde, TARSİM Genel Müdürlüğü’nde, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.


Genel Müdür Engürürlü, Bakan Yardımcısı Dr. Ahmet Bağcı’ya, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin, yapısı, işleyişi, uygulamaları ile Sistem’in kuruluşundan itibaren bugüne kadar geçen süredeki gelişimi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, sistemin istikrarlı büyümesinde, gelişiminde, ulusal ve uluslararası düzeyde ulaştığı başarılı noktada önemli bir rol üstlendiğine de değinen Genel Müdür Engürülü; verdikleri destekten ötürü Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya ve Bakan Yardımcısı Dr. Ahmet Bağcı’ya şükranlarını sunarak; TARSİM’in kısa, orta ve uzun vadedeki hedeflerini paylaştı.

Bakan Yardımcısı Dr. Ahmet Bağcı ise görüş ve önerilerini aktararak; Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin, Bakanlık tarafından çok yakından takip edildiğini ve tarımsal üretimin sürdürülebilirliğine verilen desteklerin devam edeceğini belirtti.

Editör: Veli Karadeniz