Sigorta sektöründe yer alan her kurumdan en az bir temsilci bulunan bir platform olan RSP, bir yıl boyunca yoğun bir gündemle sigorta sektörünün sorunlarını ele aldı ve geleceğe yönelik önemli adımlar için kararlar aldı. Bu yıl daha çok eyleme yönelik çalışmalar yapacak olan platform, öncelikle istihdamı hedefleyerek gençlere odaklandı. Bu amaçla Gençlik Kolu kuruldu ve başkanlığına Ezgi Nur Kaya getirildi.

Monopoli bünyesine bir acente daha kattı Monopoli bünyesine bir acente daha kattı

Sektöre istihdam sağlamak ve ardından bu gençleri sektörün nitelikli birer parçası haline getirmek amacıyla bir dizi eğitim projesi başlatacaklarını belirten Platform, özellikle gençlere mentorluk yapmak ve staj imkânı sunmak için platformun tüm üyeleri sektör ilişkilerini kullanarak bu konuda arabuluculuk yapacak.

TEKNOLOJİK TRENDLERE YER VERİLECEK

Günümüzde büyük fırsat ve aynı zamanda tehdit olarak görülen son teknolojik trendlere platformda yer alan uzman kişiler öncülüğünde bu yıl daha fazla önem verilecek. Bu konuda çeşitli araştırmalar yaparak sektöre önerilerini yazılı olarak sunacaklar. Gençleri bilgilendirmek amacıyla önümüzdeki günlerde sektörün tanınmış uzmanları tarafından çevrimiçi eğitimler düzenlenecek.

Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla 100 önemli konuyu ele alarak tartışmaya açacak ve çözüm önerileri sunacak olan platform, 2024 yılının yoğun geçeceğini ifade etti.

Editör: Veli Karadeniz