Sevil GÜMRÜKCÜ / SİGORTAMNEWS

HDI Sigorta Geleneksel Acenteler Toplantısını ‘Dün, Bugün, Yarın Birlikte Varız’ temasıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen 900’ü aşkın acentesinin katılımıyla 8-10 Ekim tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Elexus Otel’de gerçekleştirdi.

HDI International CEO'su ve HDI Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Wilm Langenbach, Yönetim Kurulu Üyeleri Oliver Willi Schmid ve Christian Sebastian Müller’in de katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda Dr. Wilm Langenbach, HDI Sigorta Genel Müdürü Firuzan İşcan ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Halil Bay, yaptıkları sunumlar ile HDI Sigorta’nın dünü, bugünü ve gelecek vizyonunu 900’den fazla katılımcı ile paylaşma imkânı buldu.

‘Yarınlar Bizimle Parlar’ mesajı ‘Yarınlar Bizimle Parlar’ mesajı

TÜRKİYE PAZARINDAKİ FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Açılış konuşmasında Türkiye pazarının potansiyeline dikkat çeken Dr. Wilm Langenbach, katılımcı acentelere “HDI Sigorta’nın organik ve inorganik büyümesine yönelik attığımız adımların, başarı ile sonuçlanmasındaki en büyük aktör sizlersiniz. Sizlerin azmi, bizlere de güven veriyor. Türkiye pazarındaki faaliyetlerimiz artarak devam edecek” mesajını verdi.

ÜRETİMİN YÜZDE 80’İ ACENTELERDEN

Genel Müdür Firuzan İşcan, HDI Sigorta’nın 28 yıllık yolculuğunda büyük başarılar olduğunun altını çizerek bu başarıda acentelerinin payının çok büyük olduğuna vurgu yaptı. İşcan, “Bu 28 yıllık süreçte 3 bin 500’ü aşkın iş ortağımız ve 815 çalışanımız ile büyük bir aileye dönüştük” dedi. HDI Sigorta’nın bir acente şirketi olduğuna vurgu yapan İşcan, “Üretimimizin yüzde 80’ini acentelerimiz aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Acenteler ve müşteri arasında güçlü bir iletişim var. Biz de inşa edilen bu güçlü iletişimi devam ettiriyoruz. Bunun da başarıdaki katkısı çok büyük. HDI Sigorta’nın acenteleri ile çalışma yapısı çok doğru ve sağlam bir temele oturmuş ve bunun aynı yönde ilerlemesi için de çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

MÜŞTERİLERİMİZ BİZDEN HİZMET VE ÜRÜN BEKLİYOR

Dijitalleşme konusuna değinen İşcan “Bu büyük ve güçlü yapının devamlılığını sağlarken, acente ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını yol göstericimiz olarak tutmaya devam edip, yenilikçi bakış açımızla sektöre hizmet etmek önceliğimiz olacak. Şirketimizin ruhunu koruyarak ancak teknolojinin bizlere sunduklarından da geri kalmadan, dijital kaynakları insan aklı ve tecrübe ile harmanlayarak en iyi versiyonuna getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. Ayrıca işin özünde ticaret olduğunu unutmadan yola devam edileceğini belirten İşcan; “Biz bir işletme, sizler de birer iş insanısınız. Müşterilerimiz bizden hizmet ve ürün bekliyor. Herkesin fayda sağlayacağı sürdürülebilir iş modellerini oluşturup bunları devam ettireceğiz” açıklamasını yaptı.

YENİ KAHRAMANLARI KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Günün son sunumunda ise şirketin performansı, sektörel gelişmeler ve gelecek planlarını ele alan Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Bay ‘‘Kasko, Nakliyat, Hukuksal Koruma gibi sektörde liderlik koltuğuna oturduğumuz ve fark yarattığımız uygulamalardan geri adım atma niyetinde değiliz, aksine daha da ileri taşımak için var gücümüzle çalışacağız.’’ dedi. HDİ Sigorta’nın dün olduğu gibi, bugün de ve yarın da etkin bir şekilde saha olacağına vurgu yapan Bay; “Satış vizyonumuzda sahayı dinlemek, kolay ve yalın iş süreçleri kurgulamak, acentelerinin her zaman yanında olarak iş yapma, ilham veren ve etkin karar alan satış ve bölgeler kurgulamak olacak.” dedi. Sözlerine acentelerinin HDI Sigorta’nın kahramanları olduğunu belirterek devam eden Bay; “Hadi Genç oluşumu ile hem şirketimize hem de sektöre yeni kahramanları kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.
Burcu Esmersoy’un moderatörlüğü eşliğinde, Cumhuriyetin 100. yılına ilişkin detayların da dikkat çektiği toplantının ilk akşamında Mert Davran sahne alırken Cumhuriyet Balosu konseptinde düzenlenen gala gecesinde Melek Mosso, HDI Sigorta Ailesi’ne keyif dolu anlar yaşattı.

Editör: Veli Karadeniz