Sompo, sağlık alanında faaliyet gösterecek yeni ürünü Komplikasyon Sigortası’nı tanıttı. Sağlık turizmi amacıyla Türkiye’ye gelen yabancı uyruklu ziyaretçilere özel olarak sunulan Sompo Komplikasyon Sigortası, bu operasyonlar sonrasında doğabilecek komplikasyonlara yönelik revizyonları veya operasyonun tekrarlanması gibi durumları güvence altına alıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Sompo Özel Ürünler Direktörü Serdar Aybay, “Türkiye sigortacılık sektöründe sağlık sigortası en hızlı büyüyen alanların başında geliyor. Sağlık turizmi alanı da her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. TÜİK verilerine göre geçtiğimiz yıl yaklaşık 1.4 milyon kişi ülkemizi sağlık hizmeti alma amacıyla ziyaret etti. Bu yıl da sağlık turizmi için ülkemize gelecek turist sayısında artış olması bekleniyor. Sompo olarak, bu alandaki ihtiyaçları tespit ettik ve Türkiye’ye sağlık turizmi için gelen yabancı uyruklu kişilere Komplikasyon Sigortası’nı sunduk” dedi.

AXA Türkiye Dijital Sağlık tecrübesini Azerbaycan'da anlattı AXA Türkiye Dijital Sağlık tecrübesini Azerbaycan'da anlattı

Yabancı uyruklu ziyaretçiler, Komplikasyon Sigortası ile Türkiye'deki akredite hastane ve kliniklerde yaptıracakları diş, saç ekimi, göz veya estetik ve obezite cerrahisi operasyonları sonrasında gerçekleşebilecek komplikasyonlara karşı sigortalanmış oluyor.

Editör: Veli Karadeniz