Bir insurtech girişimi olarak faaliyetlerine devam eden Sigortambir, sigorta sektörüne yenilikçi bir bakış açısı kazandırmaya devam ediyor. Türkiye'de halen birçok kişinin sigorta bilincinin olmadığını ya da maddi imkansızlıklar nedeniyle sigorta hizmetlerine erişemediğinin altını çizen Sigortambir, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte planladığı "Askıda Sigorta" projesiyle ihtiyaç sahibi sigortasızlara ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye Sigorta Sektöründe Deprem  Teknolojileri ve Risk Önleme Semineri Türkiye Sigorta Sektöründe Deprem Teknolojileri ve Risk Önleme Semineri

“SİGORTA HEPİMİZİZN İHTİYACI

Askıda Sigorta projesinin sloganına atıfta bulunan Sigortambir Genel Müdürü Kürşat Köz, "Sloganımızda da ifade ettiğimiz üzere, hepimizin sigortaya ihtiyacı var. Sigorta bir lüks değil, ihtiyaçtır. Temelde buna dikkat çekmek istiyoruz. Medeniyetin getirdiği en büyük faydalardan biri olan sigortayı, sigortaya erişemeyen sosyal gruplarla buluşturmak adına çalışmalarımızı başlattık” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA OLACAĞIZ”

Köz, “Üniversitede eğitim gören maddi durumu yetersiz öğrencilerimizin ardından, özellikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'na ihtiyaç duyup erişemeyen 18-55 yaş aralığındaki tüm vatandaşlarımıza dokunmak istiyoruz. İlerleyen süreçte, projeye destek veren bireyler, kurumlar, STK'lar vasıtasıyla, diğer sigorta branşlarında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağız" diye konuştu.

Editör: Yaren Akkuş