Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği’nin düzenlediği 10. Ulusal Kongresi 2-5 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi. “Sağlığın 100. Yılı” ana temasıyla düzenlenen ve Sompo Sigorta’nın sponsor olarak yerini aldığı kongreye; sağlık hizmet sunucuları, sigorta şirketleri, ilaç firmaları, medikal firmalar ve teknoloji firmalarından 300’ün üzerinde kişi katılım sağladı.

“Yenilikçi bakış açımızla kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz”

Cumhuriyetin 100. yılında Sigortacılık Sektöründe Sürdürülebilirlik ve Verimlilik” konulu panelde konuşan Sompo Sigorta Sağlık Sigortaları Direktörü Çağatay Çınar, "Sompo Sigorta olarak Türk sigorta sektöründe 70 şirket arasında yer alıyoruz. Sigortalı adedimizdeki güçlü artış, müşterilerimizin bize duyduğumuz güvenin bir yansımasıdır. Bu güvenin bir karşılığı olarak her zaman yenilikçi bir bakış açısı ile kendimizi geliştirmeye devam ediyor ve verdiğimiz sözleri tutuyoruz. Son zamanlarda yaşadığımız en büyük acı ve felaket 6 Şubat depremi… Bu deprem felaketi, ülkemizde yaklaşık 14 milyon kişiyi etkiledi. 7 Avrupa ülkesinin toplam nüfusu bundan daha az.  Bu süreçte sigorta sektörü olarak iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum” dedi.

AXA Türkiye Dijital Sağlık tecrübesini Azerbaycan'da anlattı AXA Türkiye Dijital Sağlık tecrübesini Azerbaycan'da anlattı

Çınar, “Sompo Sigorta olarak bugüne kadar 4 milyar TL’yi aşan bir hasar ödemesi gerçekleştirerek sigortalılarımızın ve paydaşlarımızın bu zor zamanlarında yanında olduk. Sigorta sektörünün bu büyük finansal ve operasyonel gücünün sağlık hizmetlerinin finansmanı açısından da daha etkin kullanılması, tüm paydaşlara katkı sağlayacaktır. Bunun için yeni modeller üzerinde çalışılması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Sompo Sigorta’nın konferans sponsoru olduğu Sunay Akın’ın, “Cumhuriyet ve Atatürk” temalı söyleşisi sonrasında Sompo Sigorta Sağlık Sigortaları Direktörü Çağatay Çınar, Sunay Akın’a plaketini takdim etti.

Editör: Hasan Burak Karadeniz