SİGORTAMNEWS / Bülten

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide iş birliğiyle bu yıl 15’inci kez düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Allianz Türkiye, 2023’ün ilk gününde paralimpik ve dünya yüzme şampiyonu Sümeyye Boyacı ile yarının bilinmezliğine karşı mutlu yarınlar için ‘Birlikte, Umutla’ diyen iş birliğiyle, pazarlama ve iletişim sektörünün en prestijli ödüllerinden Effie Türkiye’de ‘Sponsorluk’ kategorisinde ‘Altın Effie’ ödülünü kazandı. Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın 2021-2028 yılları arasında global sigorta ana ortağı olan Allianz, ‘Hiçbir şeyin olmadığı yerde bile umut vardır’ mesajını vererek müşterilerine ve paydaşlarına ilham vermeyi hedefleyen bu çalışması ile büyük ödülün sahibi oldu.

Güvenlik Donanımı Yönetmeliği 2. el otoyu vurdu mu? Güvenlik Donanımı Yönetmeliği 2. el otoyu vurdu mu?

UMUT VARSA…

Ödülü değerlendiren Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı şöyle konuştu: “Allianz Türkiye olarak bu yıl yenilediğimiz pazarlama iletişimi stratejimizle umudun ve iyiliğin kendisini markanın özüne taşıdık. Umudun yanına güçlü bir vurguyla emeği de koyduk. Her şeyin daha iyi olması için bireylerin elindeki gücü topluma anlatırken kahramanımız Sümeyye Boyacı oldu. Allianz’ın dünya çapında sponsor olduğu olimpik ve paralimpik oyunları, anlattığımız bu hikâyeye güçlü bir destek verdi. Aldığımız ödül, umut varsa başarının da olduğunu sembolize etmesi yönünden bizim için oldukça kıymetli. Başta Sümeyye Boyacı olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Farklı iş birlikleriyle toplumsal umudu büyütmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Dünya çapında 55 ülkede, European Association of Communciation Agencies’e üye reklam ajansları dernekleri ve reklamveren dernekleri tarafından ortak olarak düzenlenen dünyanın en prestijli pazarlama ve reklam etkinliği yarışması Effie, 2005 yılından bu yana Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından Türkiye’de de düzenleniyor.

Yarınların bilinmezliğine rağmen umutlu olma halini ve yeni yıla umutla girmeyi simgeleyen reklam filminin kreatif sürecini Concept üstlenirken, yönetmen koltuğunda Riders’tan Emre Sert ile Gözde Yetişkin oturdu.

KÜNYE

Kampanya Adı: Birlikte Umutla

Reklamveren: Allianz Türkiye

Reklamveren Yetkilisi: Onur Kırcı, Murat Toz, Mehmet Nakkaşoğlu, Gözde Kersu, Murat Şeker

Reklam Ajansı: Concept

Ajans Başkan Yardımcısı / Müşteri İlişkileri: Barış Alemdar

Yönetici Yaratıcı Kreatif Direktör: Kerem Özkut

Kreatif Direktör: Mustafa Özmal, Gökhan Özdemir

Yaratıcı Grup Başkanı: Taygun Taşcı, Uğur Şay

Yaratıcı Ekip: Alperen Sağ, Gökhan Pahlı, Kübra Çakır

Grafik Tasarım: Erhan Özden

Müşteri İlişkileri Direktörü: Özlem Najdi

Müşteri İlişkileri: Emre Çırganiş, Şura Özay

Stratejik Planlama: Şelale Mısırdalı

Prodüksiyon Direktörü: Feyyaz Barış Dikmen

Ajans Prodüktörü: Canan Polat

Prodüksiyon Şirketi: Riders

Yönetmen: Emre Sert, Gözde Yetişkin

Müzik: Okan Kaya & Bahri Kaan Beşik

Post Prodüksiyon: Roots

Medya Ajansı: Mindshare

Dijital Medya Ajansı: Ingage

Sosyal Medya Ajansı: V4viral

Lansman filmini izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=bYpux7RhqSg

Editör: Yaren Akkuş