Anadolu Sigorta’nın Anadolu Buluşmaları Konya’da başladı Anadolu Sigorta’nın Anadolu Buluşmaları Konya’da başladı

Antalya’nın Kumluca ve Demre ilçelerinde 5 Mart’ta hortum afeti meydana gelmiş ve özellikle sera üreticilerine büyük zararlar vermişti. Sigortalı üreticilerden gelen ihbarları çok kısa bir süre içinde değerlendiren TARSİM, hasar tespit çalışmalarını da hızlı bir şekilde tamamladı. TARSİM, hortum afetinden 9 gün sonra (14 Mart), hasar gören sigortalı üreticilere 39 milyon TL ödeme gerçekleştirdi.

TARSİM’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Antalya’da, 5 Mart tarihinde meydana gelen hortum afeti sebebiyle, Kumluca ve Demre ilçelerindeki seralarda ve içindeki bitkisel ürünlerde oluşan hasarlar sonrasında, sigortalı sera üreticilerinden alınan hortum sebepli ihbarları takiben, TARSİM tarafından görevlendirilen eksperlerin, hasar tespit çalışmalarını tamamladığı belirtildi. Hortumun sera alanlarında, örtü (cam ve plastik), konstrüksiyon unsurlarında ve içerisindeki ürünlerde hasarlar meydana getirdiği, yapılan ekspertiz işlemleri sonrasında ise hasar gördüğü tespit edilen sigortalı sera üreticilerine bir hafta içinde 39 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirildiği açıklandı.

TARSİM, hortumdan zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileklerini iletirken; tarım sigortasının ihmal edilmemesi gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Editör: Hasan Burak Karadeniz