Zero Trust ve Siber Güvenlik Uyarlamaları Zero Trust ve Siber Güvenlik Uyarlamaları

İkinci el otomobil satışında sektörün önde gelen kurumsal şirketlerinden Otomerkezi.net, motosiklete karşı artan yoğun ilgiyi kurumsal bir çatı altında toplamayı amaçlayarak yeni markası Motomerkezi’ni kurdu ve 3D motosiklet showroomu açarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Doğru ürünü doğru fiyat ve hizmet kalitesi ile müşteriye sunmayı hedeflerek yola çıktıklarını belirten Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş,  “Motomerkezi, henüz çok yeni geliştirdiğimiz ve  konsept olarak piyasada benzeri olmayan bir marka. Motosiklet satışındaki önceliğimiz, her daim müşterilerimizin yanında olarak onları doğru ürün ile buluşturabilmek. Şu an için Arora, Yuki, Hero, Volta ve Altai markaları olmak üzere 5 adet markanın satış ve satış sonrası servisine yönelik hizmet veriyoruz. Fakat bu sayıyı yükseltmek için görüşmelerimiz devam ediyor. Kısa vadede yıllık 1500 ile 2000 adet motosiklet satışı hedeflerimiz arasında yer alıyor. Uzun vadede ise, elde ettiğimiz tecrübe ve anlaşma sağlamayı planladığımız yeni markalar ile yıllık 5000 adet motosiklet satışı yapacağımızı öngörüyoruz. Ayrıca, ilerleyen dönemlerde kendi markamızla da piyasada var olmayı planlıyoruz.” dedi.

Özellikle pandemi dönemi ile beraber, kişilerin daha steril bir ortamda seyahat etmek istemelerine trafikte yaşanan yoğunluk ve her bütçeye uygun ürünün bulunması da eklenince son 3-4 yılda motorsiklete olan ilgi katlanarak arttı. İkinci el otomobil alım-satımında 40 yıllık tecrübe ve müşteri memnuniyetine sahip olan Otomerkezi.net, yeni markası Motomerkezi ile artan talebe karşılık, kurumsal bir yapı oluşturarak, sadece satış değil satış sonrası hizmetleri de müşterilerine sağlamaya başlıyor.

YILLIK SATIŞ HEDEFİ 5 BİN

Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, Türkiye satış adetlerini de göz önünde bulundurarak, kısa ve uzun vadedeki beklentilerine değindi. Karakaş, “ Kısa vadede yıllık hedefimiz 1500 – 2000 adet satış gerçekleştirmek. Zamanla satış ve satış sonrası hizmetlerde attığımız doğru adımlar ile yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlayarak uzun vadede yıllık satış adedimizi 5000’e çıkarmayı hedefliyoruz. Önceliğimiz her zaman müşterilerimizin bizden aldıkları hizmet karşılığında mutlu ve memnun olmaları. Bu konuda da oldukça tecrübeliyiz. Motomerkezi bünyesinde şu an için Arora, Yuki, Hero, Volta ve Altai markaları olmak üzere 5 adet markanın satış ve satış sonrası servisi ile hizmet veriyoruz. Önümüzdeki süreçte görüşme halinde olduğumuz 2-3 markayı daha bünyemize katmayı planlıyoruz. Bu durum da, satış hedefimizin yükselmesinde önemli rol oynuyor. Ayrıca ilerleyen dönemlerde kendi markamız ile piyasada var olmak istiyoruz. Hayata geçireceğimiz bir başka konu ise, anlaşmalı olduğumuz markalarla istişarelerde bulunup Otomerkezi.net bayilerinin de Motomerkezi’nin satış noktası olması” şeklinde konuştu.

EKSTRA HİZMETLER

Satış ve satış sonrası hizmetlerde tümüyle müşterilerinin yanında olacaklarına vurgu yapan Karakaş, “Sattığımız sıfır motosikletlerin mekanik servis hizmetine başlayacağız. Motosiklet severler için de geniş bir ürün yelpazemiz olacak ve aksesuar satışı da gerçekleştireceğiz. Tüm bunların yanı sıra, finansman alanında da destek olacağız. Otomobil kredisindeki tecrübemizi motosiklet finansmanında da kullanarak çeşitli banka ve finans kuruluşlarıyla müşterilerimize kolaylık sağlayabilmek adına görüşmeler yapacağız” açıklamasında bulundu.

Editör: Hasan Burak Karadeniz