Serpil Günal DASK’ın yeni genel sekreteri oldu Serpil Günal DASK’ın yeni genel sekreteri oldu

Türkiye sigorta ve reasürans sektörünün önde gelen şirketlerinden VHV, bu günün öneminin farkında olarak, kendi bünyesinde çeşitliliği, eşitliği ve kapsayıcılığı teşvik ederek geleceğe umutla bakıyor.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde VHV Türkiye CEO'su Maximilian Stahl'ın ev sahipliğinde şirket içi düzenlenen etkinlikte dünyanın dört bir yanındaki kadınların başarıları ve katkıları anıldı.
Stahl, şirket çalışanlarını, "Şirketimizin belkemiği ve geleceği olan siz kadınlarla burada olmaktan çok mutluyum. Yaratıcılığınız ve gücünüz sadece takdire şayan değil; aynı zamanda bizi daha parlak bir geleceğe taşıyacak niteliklerinizdir" sözleriyle karşıladı.
Etkinliğin VHV Türkiye'nin hem işyerinde ve işyeri dışında kadınları destekleme ve güçlendirme konusundaki kararlılığını gösterdiğini belirten Stahl, tüm kadın çalışanların kariyer yolculuklarındaki şirket içi atılan adımları paylaştı. 
Stahl, öncelikli olarak eşit ücretin önemini vurgulayarak şunları söyledi: "Cinsiyete bakılmaksızın herkes yaptığı iş için eşit ücret almalıdır. Bu taahhüdün yerine getirildiğinden emin olmak için düzenli ücret denetimleri yapıyor ve bulduğumuz eşitsizlikleri düzeltiyoruz. Bu tek seferlik bir çaba değil, adalet ve eşitlik için daimi sözümüzdür."
Liderlik pozisyonlarında yüzde 50'den fazla kadın hedefi...
Maximilian Stahl, VHV Türkiye’nin önyargıları ortadan kaldırma ve kadınlar için daha fazla kariyer fırsatı yaratma vaadi kapsamında, liderlik pozisyonları da dahil olmak üzere işgücünün yüzde 50'sinden fazlasını kadınların temsil etmesini hedeflediğinin altını çizerek, "Ekibimizdeki çeşitlilik, inovasyon ve büyüme için çok önemli olan farklı fikirleri de beraberinde getiriyor. Bunu başarmak için işe alım uygulamalarımızı yeniliyoruz" diye konuştu.  
Şirket içi kariyer gelişimini desteklemenin büyük önem arz ettiğini ve bu amaçla genç kadınları kendi alanlarındaki liderlerle eşleştiren yeni mentorluk programı geliştirdiklerini ifade eden Stahl sözlerini şöyle sürdürdü: "Becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak ve kadınların kariyer gelişimi için kritik olan yüksek görünürlüğü olan projelere ve rollere eşit erişime sahip olmalarını sağlamak için özel olarak tasarlanmış profesyonel gelişim fırsatları sunuyoruz. İş-yaşam dengesini destekleyen bir çalışma ortamı yaratmaya kararlıyız. Kişisel sorumlulukların profesyonel gelişimin önünde bir engel olmaması gerektiği anlayışıyla, esnek çalışma saatleri ve uzaktan çalışma seçeneği de buna dahil. Ayrıca ebeveyn izni politikalarımızı hem anneleri hem de babaları eşit şekilde destekleyecek şekilde geliştirerek, bir aile kurmanın kariyeriniz için bir engel olarak görülmemesini sağlıyoruz."
Stahl konuşmasının sonunda ise yenilikçi 'Returnship' programını tanıtarak, "Amacımız, verdiği kariyer molasından sonra iş gücüne yeniden katılmak isteyen kadınlara, kariyerlerine sorunsuz bir şekilde geri dönebilmeleri için gereken eğitim ve desteği sağlamaktır. Bugün paylaştığım bu beş taahhüt sizler için var. Potansiyelinize olan inancımızın ve başarılı olabileceğiniz bir işyeri yaratmaya olan bağlılığımızın bir kanıtıdır. Daha kapsayıcı, eşitlikçi ve güçlendirici bir geleceğe doğru attığımız her adımla sadece bugün bulunduğumuz yeri değil, gelecekteki yolumuzu da kutlayalım” şeklinde konuştu.

Editör: Hasan Burak Karadeniz