SİGORTAMNEWS / Bülten

Türkiye’nin yaşlanma konulu tek sosyal sorumluluk projesinin sahibi AgeSA, sağlık, eğitim, istihdam, eşitsizliklerin azaltılması alanlarında yaşlılık ve yaşlanma temasını merkezine alan sivil toplum projelerini desteklemek ve teşvik etmek için Sivil Toplum İçin Destek Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiği Her Yaşta Fonu’nun üçüncü dönemi için başvuruları kabul etmeye başladı. Her Yaşta Fonu için son başvuru tarihi 26 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00.

Yaşlılık ve yaşlanma alanlarını desteklemeye yönelik projelerin başvurabildiği Her Yaşta Fonu’na bu yıl depremden etkilenen yaşlıların iyi olma halini destekleyen, yaşlılık ve yaşlanma alanlarıyla kadın, sağlık, eğitim gibi bu alanı çevreleyen konularda faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarının projeleri desteklenecek. Her Yaşta Fonu kapsamında bu yıl STK’lara dağıtılacak hibenin toplam tutarı 400 bin TL olacak. Başvuru kriterleri, detaylar ve başvuru formuna Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın https://siviltoplumdestek.org/her-yasta-fonu/ adresinden ulaşılabiliyor. AgeSA, Her Yaşta Fonu kapsamında 2021’den bu yana ise toplam 8 projeye 709 bin 170 TL hibe desteğinde bulundu.

AgeSA Hakkında

AgeSA, Sabancı Holding ile iki yüz yıllık sigortacılık geçmişi olan Belçikalı sigorta şirketi Ageas’ın ortaklığıdır. AgeSA aynı zamanda halka açık bir şirket olup, hisseleri "AGESA" koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmektedir. AgeSA, bireylerin tasarruf ve birikim ihtiyaçları için bireysel emeklilik ürünleri sunmaktadır. Aynı zamanda, müşterilerine sunduğu hayat ve kaza sigortası ürünleriyle de yaşamın getirebileceği beklenmedik risklere karşı bireyleri ve ailelerini güvence altına almaktadır.

‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’de birinci Sarıkamış Anısına ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’de birinci Sarıkamış Anısına

Sivil Toplum için Destek Vakfı Hakkında

Sivil Toplum için Destek Vakfı, bağışçıların öncelikleriyle sivil toplumun ihtiyaçlarını buluşturmak amacıyla 2015 yılında kuruldu. Vakıf, Türkiye’nin sosyal sorunlarının çözümü için bağışçılığın geliştirilmesi gerektiğine inanıyor, sivil toplumun yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üretmesine katkı sağlamak amacıyla farklı tematik alanlarda hibe programları ve kapasite güçlendirme çalışmaları yürütüyor. 2016-2022 yılları arasında 2.500’den fazla bireysel ve kurumsal bağışçının katkısıyla sivil toplum kuruluşlarına 223 hibeyle toplam 16.839.125 TL hibe desteği sağladı.

Editör: Yaren Akkuş