Aksigorta, Ekim ayında Türkiye genelinde başlattığı acente buluşmalarını tamamladı. Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Aksigorta Genel Müdür Yardımcıları ve ilgili Bölge Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı buluşmalarda, 10 bölgede 2.000’i aşkın acente ile bir araya gelindi. Ziyaretlerde, Aksigorta'nın geleceğe dair vizyonu, ürünleri ve hizmetlerine ek olarak sektörel gelişmeler, acentelerin beklentileri ve karşılaştıkları güncel zorluklara yönelik potansiyel çözümler görüşüldü.

Fibasigorta’dan Babalar Günü’ne özel Fibasigorta’dan Babalar Günü’ne özel

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, acente buluşmalarında sigorta sektörünün bugünü ve geleceğinin yanı sıra reasürans piyasası ile ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik konjonktüre ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Acentelerin ekonomik dalgalanmaların etkisinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğine ilişkin tavsiyeler paylaştı.

Aksigorta Acenteler ve Banka Sigortacılığı Genel Müdür Yardımcısı Osman Akkoca ise, önümüzdeki dönemde iklim değişikliğine bağlı risklerin artış göstereceğine ve ülkemizde yaşanan demografik yapı değişiminin sektör üzerindeki etkisine değindi. Akkoca, gelecek 10 yılda en yüksek büyümeyi sağlık alanında beklediklerinin yanı sıra deprem riskinin yüksek olduğu ülkemiz coğrafyasında toplumun ve iş dünyasının deprem bilincinin ve sigortalanma oranlarının artırılması konusunda acenteler dahil sektörün tüm temsilcilerine büyük sorumluluk düştüğünü ifade etti.

Editör: Hasan Burak Karadeniz