Dünya genelinde ve Türkiye’de elektrikli araç pazarı hızlı bir büyüme evresi gösteriyor. Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerine göre 2023 yılında 39 bin 051 adet elektrikli satışı gerçekleşti ve pazar payı yüzde 5.9’a çıktı.

Hibrit otomobil satışları ise 70 bin 072 adete yükseldi. 2022 yılı aynı döneminde sadece 4 bin 56 adet elektrikli ve 40 bin 889 adet hibrit otomobil satışı yapılmıştı. Aksigorta’nın yapmış olduğu araştırmaya göre ise elektrikli araç kullanıcılarının en büyük endişesi batarya bitimi nedeniyle yolda kalmak olarak ortaya çıktı.

Tür Reasürans ile dolar bazında yüzde 19 kâr Tür Reasürans ile dolar bazında yüzde 19 kâr

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik ürün geliştiren Aksigorta, Türkiye’de bir ilk olarak piyasaya sürdüğü elektrikli araçlara özel kasko ürünüyle bu endişeyi sonlandırdı. Şarj bitmesi nedeniyle yolda kalan araçlara güvence tanımlayan Aksigorta, aracın sürüş esnasında şarjının bitmesi durumunda İstanbul ili özelinde yerinde şarj hizmeti sağlıyor.

Sayıları hızla artan elektrikli araç kullanıcılarının kendisini güvende hissedeceği yeni bir ürün sunan Aksigorta, e-kasko ile elektrikli araç sahiplerine özel şarj hizmetinin yanı sıra sayısız güvence sunuyor. e-kasko sahipleri, yanlış şarj dolumu, aracın tamir olacağı servise mesafe sınırsız çekim, şarj ekipmanlarının çalınması, pil güvencesi  gibi sadece e -kasko’da bulunan pek çok teminat seçeneğine de sahip olacaklar. Aynı zamanda Aksigorta müşterileri Eşarj hizmetinde yüzde 10 indirim avantajı da elde edecek.

Editör: Hasan Burak Karadeniz