SİGORTAMNEWS / Bülten

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla, iş süreçlerini dijitalleştirmeye devam eden Aksigorta, en büyük dağıtım kanalı olan acente kanalı için, saha ekibinin verimliliğinin artmasını sağlayan yeni bir formül geliştirdi. ‘Yeni Nesil Saha Satış Yönetimi’ olarak belirttikleri ve IDC Türkiye CIO Summit 2023 etkinliğinde IT Cost Efficiency (Dijital Satış Verimliliği) kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görülen proje, ileri tahminleme modellerinden çıkan acente ya da potansiyel acente öngörülerini saha satış yöneticilerine görev olarak tanımlıyor.

Unico Sigorta acenteleri ile Mısır turunda buluştu Unico Sigorta acenteleri ile Mısır turunda buluştu

Aksiyon mobil uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilen bu proje, yüksek üretim potansiyeli olan aday ve mevcut acentelerin performanslarını artırarak saha ekibini nokta atışı acentelere yönlendiriyor ya da alarm veren acenteleri paylaşıyor. Bu şekilde saha ekibinin verimliliklerine katkı sağlıyor.

ÜST BASAMAKLARA

Dijitalleşmeyi tüm iş süreçlerinde olduğu gibi, müşterilerinin ve dağıtım kanalının memnuniyeti için de kullandıklarını belirten Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Kaan Konak, “Sigortacılığın geleneksel yapısını dönüştüren dijitalleşme çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl IDC Türkiye CIO Summit’ten ödülle dönen Yeni Nesil Saha Satış Yönetimi projemiz de bu çalışmalarımızdan yalnızca biri. Verimliliği ve acentelerimizin performansını artırmaya yönelik olarak geliştirdiğimiz bu proje, ülke geneline yayılan 3 bini aşkın acentemizin verimliliğini üst basamaklara taşıdı. Sigorta sektörünün sınırlarını genişleten, müşteri ve dağıtım kanallarımızın verimliliğinin artmasını sağlayan çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz’’ dedi.

Editör: Yaren Akkuş