4 Ekim’de Bursa Sheraton Hotel’de, 6 Ekim’de ise Wyndham Grand Kalamış’ta gerçekleşen etkinliklere katılan acenteler, AXA Sigorta’nın deprem bölgesine kalıcı bir çözüm olarak inşa edeceği Büyükdalyan Tüm Kalplerde İlköğretim Okulu hakkında da bilgi edindiler.

AXA Sigorta, profesyonel acentelerinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve sektöre katkı sunmak amacıyla hareket ediyor. Yıl boyu bölge ziyaretleri, etkinlikler ve organizasyonlar düzenleyerek tüm acenteleri ile sürekli temasta olan Şirket, acenteleriyle bir araya geleceği yeni etkinlik serisine başladı.

 AXA Sigorta yöneticileri, İl Birincileri ve tüm özel kulüp üyesi acentelerin bir araya geldiği etkinlikler serisinin ilki 4 Ekim’de Marmara Bölge acenteleri, ikincisi ise 6 Ekim’de Kadıköy Bölge acenteleri için gerçekleştirildi. AXA Sigorta, sene başında gerçekleşen ve birçok ili etkileyen depremlerin ardından bu yıl gerçekleşmesi planlanan organizasyonların bütçesinin tamamının deprem bölgesine kalıcı bir çözüm sunmak amacıyla kullanacağını açıklamıştı. Şirket, etkinlik bütçelerine ek olarak global AXA grup şirketlerinin, global ve yerel AXA çalışanlarının da katkılarıyla, Hatay’da Büyükdalyan Tüm Kalplerde İlköğretim Okulu’nun  inşa edileceğinin müjdesini etkinliklerde bulunan acenteleri ile paylaştı.

AXA Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken etkinlikteki konuşmasına, 2022 yılında göstermiş oldukları başarılı performans doğrultusunda İl Birincileri, AXA Kulüp, Otomotiv Yıldızları ve BES Yıldızları acentelerini tebrik ederek başladı. Sigortacılığın deneyim gerektiren itibarlı bir meslek olduğunun altını çizen Ölken, toplumun ihtiyacı olduğunda sigortacıların mutlaka el uzatması gerektiğini söyledi. Hatay’da inşa edecekleri Büyükdalyan Tüm Kalplerde İlköğretim Okulu projesine destek veren acentelere teşekkür etti ve bu denli büyük bir sosyal sorumluluk projesini acentesiyle beraber yapan yegane Şirket olduklarının altını çizdi. Okulu çok kısa bir zamanda tamamlamayı hedeflediklerini belirten Ölken, Şirketin inisiyatifine gönülden katılan tüm acentelere müteşekkir olduklarını belirtti ve konuşmasını “Bu sizin okulunuz, bu bizim okulumuz, bu bizim çocuklarımızın okulu” diyerek tamamladı. 

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken’in sahneye davet ettiği proje lideri AXA Sigorta Hukuk, Rücu, Uyum ve Kurumsal Sorumluluk Başkanı Onur Koçkar, sözlerine ülkemizi derinden yaralayan depremin ardından hızlıca aksiyon aldıklarını ve bu sürecin takipçisi olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek başladı. “Farklı birçok projeyi değerlendirdik. Geleceğimizin çocuklarımıza emanet olduğuna inanıyoruz. Bir çocuğun geleceğinin sigortasının ise eğitim olduğun düşündüğümüz için en doğru projenin bir okul yaptırmak olduğuna karar verdik” diyen Koçkar, bu değerli projeye katkı sağlayan tüm acentelere birinci ağızdan teşekkürlerini iletti.

İş Bankası ve Anadolu Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk İş Bankası ve Anadolu Sigorta’dan Türkiye’de bir ilk

AXA Sigorta Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı Sanem Çıngay Buçukoğlu ise davetli acenteler ile hem okul projesine istinaden görüşlerini paylaştı hem de AXA Sigorta İl Birincileri’nin ve tüm özel kulüp üyesi acentelerin başarılarını kutladı. Çıngay Buçukoğlu konuşmasında, “Bugün, sizlere hem teşekkür etmek hem de tebrik etmek için buradayız. Ama en çok hep beraber, el ele büyümek için buradayız. Sürdürülebilir Gelişim ve Büyüme yolculuğumuzda sizlerle el ele, hep beraber büyüyeceğimize olan inancımız tam. Sektör olarak son yıllarda yaşadığımız tüm doğal felaketlerde ve krizlerde mesleğimize sahip çıktığınız için hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Editör: Hasan Burak Karadeniz