Türkiye’de 130 yıldır sigorta sektörüne hizmet veren AXA Sigorta, “insanlığın gelişimi adına insanlık için değerli olanı korumak” amacıyla Türk sporunu desteklemeye devam ediyor. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile 2018’den beri ‘değerler ortaklığı’ bulunan ve A Milli Voleybol Takımları’nın resmi sponsoru olan AXA Sigorta, Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı ve 14-18 Aralık’ta Antalya’da gerçekleşen Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda Türk takımlarına destek verdi.

AXA Sigorta çalışanları ve acenteleri, şampiyonada Türkiye’yi temsil eden Vakıfbank ve Eczacıbaşı Dynavit takımlarının maçlarını izledi. Turnuvaya katılan tüm seyirciler kurulan taraftar eğlence alanında AXA Sigorta’nın ödüllü oyunlarıyla zaman geçirirken, saha içi aktivasyonlarla da eğlenme fırsatı yakaladı. Set aralarında yapılan AXA Sigorta ile Dans Et, AXA Sigorta ile Hareket Molası ve AXA Sigorta ile Hediye zamanı ile maçı izleyen seyirciler bir yandan eğlenirken bir yandan da sürpriz hediyeler kazandı. Maç aralarında AXA Sigorta ile Şanslı Servis oyunu oynayan misafirlerimizden iki tanesine başarıları karşısında milli takım forması hediye edildi.

Türk voleyboluna sunduğu katkılarla Türkiye Erkek Voleybol Ligi’ne ismini veren AXA Sigorta’nın spora yaklaşımını AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, 15 Aralık’ta ESA Arena’da gerçekleşen Brand & Sport Summit’te değerlendirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun konuşması ile başlayan, markalar ve spor dünyasını bir araya getiren etkinliğin “Filenin Efeleri: Sürdürülebilir Gelişim Yolculuğu ve Yeni Hedefler” başlıklı oturumunda AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken de konuşmacı olarak yer aldı. Yavuz Ölken, AXA Sigorta’nın Türk sporunu sürdürülebilir bir niteliğe kavuşturmak için çalıştığını vurguladı.

AXA Sigorta Kupa Voley Kadınlar’da final heyecanı AXA Sigorta Kupa Voley Kadınlar’da final heyecanı

AXA Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken şunları söyledi: “İnsanlığın gelişimi adına insanlık için değerli olanı korumak marka amacımız doğrultusunda, AXA Sigorta olarak Türk sporunun sürdürülebilir niteliğine destek olmak için çalışıyoruz. 2018 yılında TVF ile 'Değerler Ortaklığı' dediğimiz bir iş birliğine başladık. İş birliğimizle o günden bugüne voleybol branşında çok büyük gelişmeler kaydedilmesine ve voleybolun en hızlı ve istikrarlı ilerleyen spor branşı olmasına katkı sağladık. Türk voleybolunun sürdürülebilir gelişim göstermesi ve Türk gençliğine ulaşabilmesi için çalışarak voleybolun Anadolu’da yaygınlaşmasına öncülük ettik ve TVF Lisesi öğrencilerine burs destekleri sunduk. AXA Sigorta olarak sportif başarı için değil, ülkemizde sporun gelişmesi ve toplumumuzda spora olan ilginin artması için çalışıyoruz.”“Yaptığımız işte spordan ilham alıyoruz

Spordan aldıkları ilhamı iş süreçlerinde kullandıklarını da aktaran Ölken, “Sürdürülebilir gelişimin ne kadar önemli olduğunu spor alanında yaşanan gelişmelerden öğrendik. Spora yapılan eğitim yatırımlarının takımlarımızın sürdürülebilir başarısında oynadığı kilit rolü görmek, bizi acentelerimizin gelişimleri için onlara eğitim zemini sunmaya yöneltti. Aynı zamanda sporun yansıttığı rekabet, sportmenlik, bireysel sağlık ve çevre sağlığı için fiziksel hareketlilik gibi değerleri yaşatmak adına çalışmak için harekete geçtik. AXA Sigorta olarak spora ve sporculara olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Editör: Veli Karadeniz